Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 888 211
 
 

Sport

17-07-2017

Sukcesy leżajskiego Koła Gimnastycznego „Lilia”

Koło gimnastyczne „Lilia Leżajsk” tworzą gimnastyczki z SP2 Leżajsk oraz uczennice z Miasta i Gminy Leżajsk zrzeszone w klubie Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku. Jest to grupa amatorska działająca od 2004.


W swoim dorobku mają już sporo osiągnięć, m.in. w 2010 w Finale Wojewódzkim w trójboju gimnastycznym w skoku przez kozła mistrzostwo województwa wywalczył Daniel Kusy, natomiast koło zajęło drużynowo IV miejsce. W 2011 r. w VI Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego w Nisku grupa zdobyła GRAND PRIX.
Po trzyletniej pracy z obecnym I zespołem nadeszły dalsze sukcesy. 24 lutego w XII Przeglądzie Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2017”, gimnastyczki z Leżajska zaprezentowały się w 2 kategoriach tanecznych: cheerleaderki i show dance. Starsza grupa dostała wyróżnienie i tym samym awans do Mistrzostw Polski Mażoretek. W przeglądzie wystąpiło 36 zespołów z różnych miast.


3 czerwca w Tarnobrzegu odbyły się Nieoficjalnie Mistrzostwa Polski Mażoretek, gdzie zgłoszono 20 zespołów, które pokazały w sumie ok. 200 choreografii, walczyły o nominację do Mistrzostw Europy w bułgarskiej Alabenie oraz o nagrodę Grand Prix imprezy. Grupa zdobyła 2 złote medale w przemarszu w kategorii junior i cadet, 2 brązowe w scenie junior i cadet oraz czołowe miejsca za solo, duety i trio. Zespół prowadzi Lilianna Dziki z pomocą asystentek: Julii i Kornelii Tofilskich. Za choreografię odpowiada Kamila Kisielewicz.


Co roku członkowie grupy mają szansę wziąć udział w wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym dla dzieci z Gminy Leżajsk oraz Miasta Leżajsk, które jest nagrodą za ciężką pracę podczas całego roku. W ramach wycieczki proponowane są zajęcia nad wodą, co pozwala wykształcić wśród naszych wychowanków potrzebę obcowania aktywnie z przyrodą, nauczyć zasad bezpieczeństwa podczas zajęć w wodzie i na lądzie oraz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zdobywają różnorodne umiejętności, m.in. uczą się przyjęcia prawidłowej postawy na windsurfingu i podstawowych manewrów oraz techniki pływania kajakiem. Spotkanie jest doskonałym sposobem na zwiększenie motywacji do działań ruchowych oraz integracji z innymi gimnastyczkami z różnych kół gimnastycznych gminy.


CSWiS składa serdeczne podziękowania Gminie Leżajsk za wsparcie finansowe wyjazdu.


LD
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies