Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 787 950
 
 

Sport

09-06-2017

Bezpieczne wakacje

2 czerwca Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Nowej Sarzynie oraz Oddział Rejonowy PCK w Leżajsku  już po raz dwunasty zorganizował na obiektach sportowych MZKS Unia w Nowej Sarzynie marszobieg w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. W marszobiegu uczestniczyły dzieci z klas IV, V i VI ze Szkół Podstawowych w Nowej Sarzynie, Sarzynie i Tarnogórze.


Współorganizatorami tej quizo-zabawy byli: Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Nowej Sarzynie, Dział BHP i OPP Ciech Sarzyna, Grupa Pomocy Humanitarnej w Rzeszowie oraz Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie. Wsparcia udzieliło również nowo powstałe Szkolne Koło PCK w Sarzynie.


Na punktach kontrolnych sprawdzane były wiadomości z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa na osiedlach, dużych miastach oraz w okolicach dużych centrów handlowych, wybrane zagadnienia z bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pytania dotyczyły również zasad zachowania się nad wodą, w lesie, w górach i parkach krajobrazowych oraz podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W świetlicy „Unii” utalentowane dzieci tworzyły plakaty na temat działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.


W marszobiegu, w którym oprócz wiadomości liczył się czas pokonania trasy, zwyciężyła drużyna „Gumisie” ze Szkoły Podstawowej w Sarzynie, II miejsce zajęły „Bojówki” z klasy V„A” w Nowej Sarzynie, a trzecie miejsce przypadło drużynie „Szybcy i wściekli ” z klasy IV„B” również z Nowej Sarzyny.


Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe i upominki. Po zakończeniu zawodów organizatorzy przygotowali grilla z kiełbaskami dla wszystkich 11 drużyn i kibiców - łącznie około 220 dzieci - oraz lody.


Imprezę udało się zorganizować dzięki sponsorom, którym w imieniu własnym i zadowolonych dzieci dziękujemy, a byli nimi: Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, Powiat Leżajski, MZKS Unia Nowa Sarzyna, Lokalna Telewizja Kablowa, Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie, RCKiK w Rzeszowie, Spółka Elchem, Komunalna Biologiczna Oczyszczalnia Ścieków w Nowej Sarzynie, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Sarzyna” Bogusław Miazga, Komp Elektronik GSM  Tomasz Bernal, FH Mario.

 

Organizatorzy
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies