Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 789 608
 
 

Sport

28-04-2017

Siatkarze z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku Wicemistrzami Województwa!

11 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku rozegrano Finał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej chłopców. Zawody finałowe poprzedziły eliminacje powiatowe, rejonowe i półfinały. Chłopcy z leżajskiego liceum ze wszystkich zawodów wychodzili zwycięsko, nie stracili ani jednego seta. W eliminacjach powiatowych wygrali z ZST w Leżajsku 2:0. W zawodach rejonowych pokonali ZST Dynów, IV LO Rzeszów i ZS w Rakszawie, wszystkie mecze 2:0. Takim samym wynikiem zakończyły się mecze w półfinale z ZS Lubaczów i ZSBiO z Jarosławia. 


Zawodników i opiekunów drużyn powitali Dyrektor ZSL w Leżajsku Zbigniew Trębacz i Dyrektor Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Jacek Bigus. W Finale wystąpili siatkarze: I LO w Krośnie (opiekun: Krzysztof Nalborski), LO w Nisku (opiekun: Agata Zych), V LO w Rzeszowie (opiekun: Jacek Podpora), ZSL w Leżajsku (opiekun: Adam Kowalski). Zawody sędziowali: p. Lucjan Pudełkiewicz i p. Tomasz Kisielewicz.


Wyniki poszczególnych meczów:
LO Nisko -  V LO Rzeszów 0: 2
ZSL Leżajsk – I LO Krosno 2: 0
I LO Krosno - LO Nisko 2: 0
ZSL Leżajsk – V LO Rzeszów 0: 2
Klasyfikacja końcowa zawodów:
I miejsce – V LO Rzeszów
II miejsce – ZSL Leżajsk
III miejsce – I LO Krosno
IV miejsce – LO Nisko


Atmosferę zawodów finałowych podgrzewali kibice z Leżajska i Niska oraz licealne cheerleaderki. Uczestnicy Finału Wojewódzkiego Licealiady w piłce siatkowej chłopców otrzymali dyplomy i puchary, a zwycięzcy dodatkowo medale.

Drużyna ZSL w Leżajsku wystąpiła w składzie: Patryk Burek, Wiktor Wanat, Sylwester Cebula, Konrad Świtalski, Patryk Dąbek, Jakub Sitkowski, Michał Krzyżak, Łukasz Półtorak, Michał Kycia, Kamil Pondel, Radosław Łabuda, Stanisław Menczak, Michał Stopyra, Marek Nicpoń, Michał Lorfing.
Trenerowi p. Adamowi Kowalskiemu i naszym „srebrnym chłopakom” serdecznie gratulujemy.


MS (ZSL)

Zdjęcia: Jacek Brzuzan
Informację zamieścił: Wydział EP
  

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies