Licznik odwiedzin: 3 688 642

Sport

25-04-2017

Pracowity kwiecień zawodników CSWiS w Leżajsku

1 kwietnia braliśmy udział w międzynarodowym turnieju karate KOBIERZYCE CUP. Turniej w Kobierzycach, gościł 580 zawodników z 6 krajów (Ukrainy, Rosji, Niemiec, Czech, Litwy i Polski) z 66 klubów. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników w rywalizacji kumite, gdzie Kobierzyce słyną z najtrudniejszej formuły - Full Kontact Kumite, Było ciężko, ale mimo to udało się zdobyć 2 medale. Nasza zawodniczka Aleksandra Kula w finale uległa aktualnej Mistrzyni Europy zajmując II miejsce, a Jakub Korchowiec przegrał walkę o wejście do finału zajmując III miejsce.

Drugi turniej rozegrał się 8 kwietnia w Sandomierzu, gdzie zawodnicy CSWiS mieli dobrą passę. Był to Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin organizowany przez Sensei Andrzeja Orłowskiego. Do rywalizacji na tatami przystąpiło 300 zawodników z blisko 30 polskich klubów. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników, którzy wywalczyli aż 6 medali.

1.    Oskar Majder (2007)- III miejsce
2.    Karolina Jurkowska (2006) - II miejsce
3.    Jakub Mędrek (2003) - III miejsce
4.    Aleksandra Kula (2001) - III miejsce
5.    Jakub Korchowiec (2001) - I miejsce
6.    Paula Majder (2000) - I miejsce

Norbert Stachowiak (2004 )bez medalu, ale było bardzo blisko. Wszystkim Gratulujemy.

Kolejny turniej odbył się w dniu 22 kwietnia w Starachowicach. Był to II Turniej Karate Shinkyokushinkai BUSHI-DO CUP, w którym wzięło udział 282 zawodników z 20 Klubów. Nasz Klub reprezentowało ośmioro zawodników. Nasi podopieczni wypadli doskonale zajmując czołowe lokaty w kategorii kumite:

1.    Aleksandra Kula – junior młodszy I miejsce
2.    Paula Majder – junior I miejsce
3.    Kryspin Karakuła – junior młodszy I miejsce
4.    Jakub Korchowiec – junior młodszy II miejsce
5.    Karolina Jurkowska – dzieci II miejsce

Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Wyjazd na turnieje był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Leżajsk, firmy BMF Polska oraz firmy Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, za co serdecznie dziękujemy.