Licznik odwiedzin: 3 287 719

Sport

12-04-2017

Dwa razy złoto, raz srebro!

7-8 kwietnia 2017 r. w Barcelonie, z udziałem ponad 300 zawodników z 21 państw reprezentujących organizacje WKO, WKB, IKO, IFK, Kan, Rangokai i IKO Matsushima, odbył się Puchar Europy World Kyokushin Budokai. Ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła w kumite dwa złote i jeden srebrny medal. Anna Szczuka wywalczyła złoty medal w kategorii juniorki 16-17 lat -55 kg, Mateusz Ner zdobył złoto w kategorii junior 12-13 lat -45 kg, a Oliwia Wojtas ukończyła rywalizacje na drugim miejscu podium, tym samym zdobywając srebrny medal w kategorii juniorki 12-13 lat -40 kg. Poza strefą medalową znalazły się zawodniczki naszego klubu Izabela Dec i Natalia Kondeusz.

Był to bardzo dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata organizacji IFK, które odbędą się w 27-28 maja w Sibiu (Rumunia) oraz Mistrzostwami Europy WKB w Rzeszowie, których będziemy organizatorem. Kierownikiem ekipy i sekundantem był sensei Dariusz Burda. Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrych występów i życzymy dalszych sukcesów. Udział w zawodach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Komunalnej Biologicznej Oczyszczalni Ścieków w Nowej Sarzynie za co serdecznie dziękujemy.