Licznik odwiedzin: 3 542 845

Sport

07-04-2017

Trzy zwycięstwa zawodniczek Azalii

1 kwietnia w Lesie Kopeckim obok Tarnogóry rozegrany został XI Ogólnopolski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej i Eliminacje do Mistrzostw Polski w kategorii Juniorka Młodsza i Junior Młodszy. Patronat nad turniejem objęli Posłowie na Sejm RP: Jerzy Paul i Mieczysław Miazga.

W ramach turnieju KLKS Azalia Brzóza Królewska rozpoczął sezon trzema spektakularnymi zwycięstwami swoich zawodniczek, a najbardziej emocjonujące wyścigi odbyły się w kategoriach, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski t.j. w Juniorkach Młodszych i w Juniorach Młodszych.

Zawodniczka Azalii Brygida Piersiak, aktualna Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym, wygrała w dobrym stylu z ponad jednominutową przewagą nad drugą zawodniczką, a jej młodsza koleżanka klubowa Zuzanna Flis zajęła 5 miejsce. Inna zawodniczka Azalii Andżelika Wojnar uplasowała się w tej kategorii na 16 pozycji. Jeszcze większe emocje towarzyszyły wyścigowi chłopców w Juniorach Młodszych. Bardzo miłą niespodziankę sprawił Sebastian Stachula, który zajął bardzo wysokie 3 miejsce, nieznacznie przegrywając z ubiegłorocznym Mistrzem Polski. Na 7 pozycji znalazł się drugi z reprezentantów Azalii Patryk Plasota, zdobywając znaczną ilość punktów niezbędną do startu w Mistrzostwach Polski.

Drugie zwycięstwo w tych zawodach odniosła Kinga Kalembkiewicz, aktualna Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym. Kinga jechała w pierwszej fazie wyścigu bardzo spokojnie, nie odpuszczając żadnego odjazdu innych zawodniczek. W połowie dystansu Kinga bardzo mocno zaatakowała na stromym podjeździe, odrywając się od reszty zawodniczek i tym samym zwiększając swoją przewagę. Na metę wjechała samotnie z przewagą 1,30 sek nad drugą zawodniczką.

Trzeci laur dla Azalii wywalczyła Malwina Mul, która startowała w kategorii Młodziczka. Zwycięstwo Malwiny cieszy tym bardziej, że zawodniczka jest po kontuzji i nie odzyskała jeszcze całkowitej formy. W kategorii Młodzik 6 miejsce zajął Wojciech Kusiak, a jego młodszy kolega uplasował się na 7 pozycji. Na 12 miejscu wyścig ukończył Nikodem Piersiak, zaś 19 pozycję zajął Piotr Gorzki. W kategorii Żak bardzo dobrze, bo na 5 pozycji, zaprezentował się Łukasz Stachula, brat Sebastiana Stachuli.

Sponsorzy wyścigu: Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Gmina Leżajsk, Gmina Sokołów Małopolski, Firma „Metkos” z Brzózy Królewskiej, Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, Powiat Leżajski, Miasto Leżajsk, ZM „Smak-Górno”, Firma JANIK z Rudy Łańcuckiej, Powiat Niżański.