Licznik odwiedzin: 3 279 384

Sport

27-03-2017

Pingpongowy weekend w Nowej Sarzynie

Hala MOSiR-u w Nowej Sarzynie w ostatni weekend była areną zmagań tenisistów stołowych. Burmistrz Nowej Sarzyny Andrzej Rychel patronował i oficjalnie otworzył odbywające się w sobotę, 25 marca, III Otwarte Grand Prix Podkarpacia Weteranów i niedzielne Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików.

Pierwsza impreza miała rangę międzynarodową, bo oprócz najlepszych podkarpackich  zawodników startowało kilku zawodników ze Lwowa.

Nasz region reprezentowali w niej zawodnicy z Leżajska, Nowej Sarzyny i Łętowni.

Leżajscy weterani spisali rewelacyjnie. Wywalczyli następujące miejsca:

- w kategorii 50-59 lat: 1. Dariusz Kleczkowski, 2. Krzysztof Klocek,
- w kategorii 60-69 lat: 3. Wiesław Urbanik, 10. Stanisław Wikiera, 11. Jan Dziwota (zwyciężył Józef Turecki z Mielca),
- w kategorii 40-49 lat:7. Krzysztof Klocek (zwyciężył Jacek Flaumenhaft z Jarosławia),
- w kategorii ponad 70 lat: 8. Roman Gawron (zwyciężył Marek Ofiarski z Przemyśla).

W niedzielę o puchary, medale i awans do Mistrzostw Polski, które na początku maja będą rozegrane w Krośnie, walczyli młodzicy (rocznik 2004 lub młodsi).

Większość najważniejszych trofeów wywalczyli faworyci - zawodnicy z Dukli. Ale tuż za nimi znaleźli się młodzicy Arki Łętownia. Podopieczni Jana Suma i Krzysztofa Klocka wywalczyli 2 brązowe medale:

- w singlu: Marcin Doktor (w meczu o medal wygrał 3:2 z kolegą klubowym Krystianem Kołodziejem),
- w deblu obaj przegrali 2:3 mecz o finał.

Marcin Doktor dodatkowo zdobył awans do Mistrzostw Polski i będzie tam razem z Krystianem Kołodziejem walczył o jak najwyższe lokaty w turnieju drużynowym, deblowym i singlowym.

Najmłodszy nasz pingpongista, Jakub Sałęga, pokonał w niedzielę kilku wyżej sklasyfikowanych rywali, co pozwoli mu awansować w rankingu na następny sezon.

Przygotowanie tenisistów stołowych Arki Łętownia do zawodów i udział w nich był możliwy dzięki dotacji Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.