Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 826 554
 
 

Sport

20-03-2017

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy organizacji KWU dla Oliwii Wojtas

W sobotę 18 marca w Berlinie z udziałem 560 zawodników z 24 krajów odbyły się Mistrzostwa Europy Dzieci i Juniorów Karate Kyokushin. Organizatorem imprezy była organizacja karate - Kyokushin World Union (KWU). Jest to organizacja, która zrzesza światowe federacje karate t.j. Kyokushinkai IFK, Kyokushin World Federation KWF, Shinkyokushin WKO. Turniej obywał się na bardzo wysokim poziomie sportowym i były to niewątpliwie najbardziej prestiżowe Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej, jakie były dotychczas i będą rozgrywane na starym kontynencie w 2017 roku. W składzie reprezentacji Polski, która wzięła udział w mistrzostwach, znalazło się czworo zawodników z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate: Oliwia Wojtas, Mikołaj Sroka, Natalia Kondeusz i Anna Szczuka.

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy organizacji KWU w kategorii kumite dziewcząt 12-13 lat do 40 kg, zdobyła Oliwia Wojtas. Oliwia w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Armenii Elenę Margaryan, w drugiej Ukrainkę Yanę Kolodach, a w finale w pięknym stylu zwyciężyła z Rosjanką Elizavetą Bormotovą.

Warto dodać, że Oliwia jest aktualną podwójną złota medalistką Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików z 2017 r. i w swoim dorobku ma już srebrny medal w Pucharze Europy IKO 2016, brązowy medal w Pucharze Europy IKO 2015 oraz złoty medal w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwa Mołdawii w Kiszyniowie 2016 roku.

Mikołaj Sroka przegrał po dogrywce przez wskazanie sędziów w kategorii kumite chłopców 12-13 lat do 35 kg z zawodnikiem Maksyem Stinskyi (Ukraina). Dwie nasze juniorki odpadły w walkach eliminacyjnych z reprezentantkami Rosji: Natalia Kondeusz w kategorii dziewcząt 16-17 lat do 60 kg z Aleksandrą Demidenko, a Anna Szczuka po dwuminutowej dogrywce w kategorii kumite dziewcząt 16-17 lat do 55 kg z Sofyą Zolotchenko. Jednym z sędziów zawodów był sensei D. Burda zaś sekundantami W. Sroka i P. Kondeusz. Już niedługo 7 kwietnia zawodnicy z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate: Natalia Kondeusz, Anna Szczuka, Mateusz Ner, Oliwia Wojtas i Izabela Dec wystąpią w Pucharze Europy w Barcelonie.

 

Wyniki Mistrzostw Europy Dzieci i Juniorów Karate Kyokushin w Berlinie: http://www.kwunion.com/news/youth-european-kwuchamp-berlin-2017-results/#more-9016

 

LKKK


Zamieścił: Wydział EP

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies