Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 826 588
 
 

Sport

15-03-2017

LKKK wraca z Przeworska z ośmioma medalami

12 marca 2017 r. w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate. W zawodach uczestniczyło około 270 reprezentantów z 31 klubów karate zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Roman Wożniak, zaś organizatorem imprezy Przeworski Klubu Kyokushin kierowany przez sensei Dariusza Walasa. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Przeworsk.
 
Z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowało 9 zawodników, którzy wywalczyli w sumie 8 medali.  Dwa złote medale zdobyła nasza utalentowana młodziczka Oliwia Wojtas, zarówno w kumite, jak i w kata nie dała szans swoim rywalkom. Złoty medal w kumite seniorek wywalczyła Izabela Dec, a srebro w swoich kategoriach zdobyli Maciej Jeziorowski, Julia Żak, Anna Szczuka i Jakub Grzech. Na trzecim miejscu podium swoje zmagania zakończył Mateusz Ner. Oprócz wymienionych medalistów w zawodach z naszego klubu startowała Emilia Paszek, która w dobrym stylu wygrała jedną walkę i Mikołaj Złotek. Jednym z sędziów zawodów był sensei P. Jeziorowski zaś sekundantami sensei D. Burda i A. Tokarz. Udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego.

Już 18 marca będziemy startować w Berlinie na Mistrzostwach Europy Juniorów organizacji KWU, gdzie do startu zgłoszonych jest 560 reprezentantów z 24 państw. Polskę miedzy innymi będzie reprezentować czworo zawodników z naszego klubu: Natalia Kondeusz – Wicemistrzyni Polski Juniorów 2016, zdobywczyni Pucharu Polski 2016, srebrnego medalu w Otwartych Mistrzostw Białorusi w Grodnie w 2016 r., złotego medalu w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwa Mołdawii w Kiszyniowie 2016 r.; Mikołaj Sroka – srebrny medalista w Pucharze Europy IKO 2015 r.; Anna Szczuka – brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów IKO 2016, srebrna medalistka Pucharu Polski 2016, srebrna medalistka Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwa Mołdawii w Kiszyniowie 2016, złota medalistka Międzynarodowego Turnieju Karate "Fighters Cup" IKO na Ukrainie; Oliwia Wojtas – srebrna medalistka Pucharu Europy IKO 2016, brązowa medalistka Pucharu Europy IKO 2015, złota medalistka Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Mołdawii w Kiszyniowie 2016 r.

Leżajski Klub Kyokushin Karate


Zamieścił: Wydział EP

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies