Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 889 644
 
 

Sport

09-01-2017

Podsumowanie 2016 przez LKKK

Rok 2016 dla Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate był bardzo dobrym  sezonem  zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Przez cały rok reprezentanci naszego klubu prezentowali bardzo wysoki poziom zdobywając medale i tytuły na najważniejszych turniejach karate w Polsce i Europie. Nasi zawodnicy uczestniczyli w turniejach karate rangi Mistrzostwa Województwa, Makroregionu, Polski, Europy oraz w Pucharze Polski, Europy i międzynarodowych mistrzostwach Białorusi, Mołdawii i Ukrainy.


W 2016 roku uczestniczyliśmy w 27 turniejach i zawodach karate, w których zdobyliśmy 242 medale w tym: 77 złotych, 74 srebrnych i 91 brązowych.

Do najważniejszych osiągnięć indywidualnych w 2016r. należy zaliczyć zdobycie:
• 1 medalu na Mistrzostwach Europy w Warnie
• 1 medalu na Pucharze Europy w Lublinie
• 8 medali na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców  w Szczecinku
• 2 medali na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Olsztynie
• 2 medali na Pucharze Polski w Ciechanowie
• 3 medale na Otwartych Mistrzostwach Białorusi w Grodnie
• 4 medali na Otwartych Mołdawii w Kiszyniowie
• 2 medali na Mistrzostwach Ukrainy w Chersoniu

Do największych osiągnięć drużynowych w 2016r. należy zaliczyć zdobycie:
• 3 miejsca w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Karate Kyokushin w Leżajsku
• 1 miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Leżajsku
• 3 miejsca w XVIII Mistrzostwach Podkarpacia w Jaśle
• 2 miejsca w XXVII Mistrzostwach Polski Młodzieżowców  w Szczecinku

Zawodnicy klubu w 2016 roku zdobyli 32 klasy sportowe przyznawane przez Polski Związek Karate na:
• Mistrzostwach Makroregionu Południowego,
• Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików,
• Mistrzostwach Europy Juniorów ,
• Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
• Mistrzostwach Polski Młodzieżowców,
• Pucharze Europy,
• Pucharze Polski,

Zdobyliśmy 18 punktów we współzawodnictwie sportowym - Polskiej Federacji Sportów Młodzieżowych.

Leżajski Klub Kyokushin Karate w 2016 r. zorganizował poniższe zawody:
1. Noworoczny Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Kuryłówka - 23 stycznia 2016r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kuryłówce.
2. Mistrzostwa Makroregionu Południowego - 12 marca 2016 roku w hali widowiskowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.
3. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 12 marca 2016 roku w hali widowiskowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.
4. Międzynarodowy Turniej Karate „IKO TATARIA CUP”  – 11 czerwca 2016r. w Hali MOSiR przy ul. Konopnickiej 2 w Nowej Sarzynie.
5. Letni Obóz Karate Kyokushin - 31 lipca do 6 sierpnia 2016r. w Okunince nad Jeziorem Białym.
6. Międzynarodowy Turniej Karate „Polish Open IKO Galizia Cup” – 24 września 2016 roku w hali widowiskowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.
7. Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta Leżajsk i Prezesa Leżajskiego Klubu  Kyokushin Karate - 29 października 2016r. na obiektach strzelnicy sportowej LOK w Żołyni.
8. Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Adamówka - 9 listopada 2016 w hali gimnastycznej Gimnazjum im. Anny Jenke w Adamówce.

Zawodnicy, trenerzy, instruktorzy i działacze klubu za swoją pracę i osiągnięcia w 2016 roku otrzymali:
• Nagrodę Województwa Podkarpackiego w dziedzinie sportu  2016r. dla trenera Dariusza Burdy za pracę szkoleniową oraz osiągniecia podopiecznych we współzawodnictwie sportowym w 2015 roku.
• Stypendium sportowe od Marszałka Województwa Podkarpackiego dla zawodników Izabeli Dec i Macieja Jeziorowskiego za wysokie wyniki osiągnięte we współzawodnictwie sportowym.
• Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna -"Kwiat Azalii 2015" w kategorii zawodnik dla Julii Żak.
• Nagrody Powiatu Leżajskiego dla zawodników, trenerów i instruktorów  za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie sportowym krajowym i międzynarodowym z naszego klubu:
- w kategorii trener: Artur Wziątka,
- w kategorii zawodnik: Natalia Kondeusz, Radosław Fleszar, Mikołaj Sroka, Oliwia Wojtas, Maciej Mach, Katarzyna Burda, Natalia Stachula, Izabela Dec, Maciej Jeziorowski, Hubert Fleszar, Julia Żak, Daniel Błoński i Anna Szczuka,

W minionym 2016 roku zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w 27 turniejach i zawodach karate, na których zdobyliśmy łącznie 242 medale. Zawodnicy naszego klubu stawali na podium Mistrzostw Europy, Pucharu Europy i Polski, Mistrzostw Polski, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy. Klub prowadzi zajęcia karate nie tylko w Leżajsku ale także w Nowej Sarzynie, Rudniku nad Sanem i Sarzynie. Najbardziej cieszy postawa naszych najmłodszych karateka z grup dziecięcych, którzy pod okiem sensei Piotra Jeziorowskiego, Adama Tokarza i Bogdana Bogdanowicza nabierają umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach karate. To samo dotyczy młodzików i juniorów, którzy z trenerem Dariuszem Burdą ciężko pracując na treningach grupy zawodniczej zdobywają kolejne medale i z turnieju na turniej walczą o swoje nazwisko i pozycję w świecie karate kyokushin.  Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje. Byliśmy również organizatorem 6 imprez karate w tym Mistrzostw Makroregionu i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz dwóch turniejów międzynarodowych i dwóch ogólnopolskich. Zorganizowaliśmy turniej strzelecki i letni obóz karate.


Dzięki pomocy urzędów samorządowych Leżajska i Nowej Sarzyny, sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy wspierają nasz klub, mogliśmy uczestniczyć w tak dużej ilości zawodów oraz osiągnąć tak znaczące sukcesy. Za udzieloną pomoc serdecznie Wam dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę. Dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje cele statutowe, organizować obozy i turnieje karate, uczestniczyć w imprezach karate w Polsce, Europie i walczyć o najwyższe miejsca.
 

Informację zamieściła: Małgorzata Kurasz.

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies