20-12-2016

Zawodnicy Centrum Sztuk Walki i Sportu kończą rok ze świetnymi wynikami

10 grudnia zawodnicy Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku uczestniczyli w ostatnich zawodach karate, w których wykazali wielkiego ducha walki, zdobywając czołowe miejsca. Młodzicy startowali w XIII Pucharze Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin w Ciechanowie, gdzie Aleksandra Kula wywalczyła  wicemistrzostwo Polski w kategorii kata oraz zdobyła III miejsce w kategorii kumite.

Natomiast nasi najmłodsi członkowie wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowej Full Contact Karate w Mielcu. Organizatorem był Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA kierowany przez Andrzeja Wolskiego, zaś współorganizatorami: Polska Federacja Kyokushin Karate, Urząd Miasta Mielca, Starostwo Powiatowe w Mielcu. Funkcję sędziego głównego turnieju pełnił Shihan Bogdan Jeremicz z Gdańska.

Był to wymagający turniej, który rozegrany został w konkurencji kumite seniorów, juniorów i dzieci w trzydziestu kategoriach wiekowo-wagowych. W turnieju wystartowało 261 zawodników z 37 klubów z całej Polski w tym cztery  reprezentacje z zagranicy: dwie z Rosji z Obwodu Kaliningradzkiego, jedna z Białorusi i jedna z Niemiec. Zawodnicy reprezentowali kilka Federacji Karate takich jak: Shinkyokushin, Kyokushin-kan, Seido Karate, IFK Kyokushinkai, Kyokushin WKF. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników, którzy zdobyli następujące miejsca:
Karina Karakuła – I miejsce
Jakub Czubat – II miejsce
Paula Majder – II miejsce
Kryspin Karakuła – III miejsce
Jakub Mędrek – III miejsce
Starty zawodników były możliwe dzięki wsparciu finansowemu firmy Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, za co serdecznie dziękujemy.

AD
www.csw.net.pl