Drukuj Mapa strony

Licznik odwiedzin: 3 295 886

Sport

14-12-2016

Sukcesy LKKK podczas XXXIII Pucharu Polski seniorów i XIII Pucharu Polski juniorów i młodzików w Ciechanowie

W sobotę 10 grudnia 2016 r. w Ciechanowie odbył się XXXIII Puchar Polski seniorów i XIII Puchar Polski juniorów i młodzików. W imprezie uczestniczyło ponad 300 zawodników reprezentujących 72 kluby zrzeszone w Polskim Związku Karate. Otwarcia imprezy dokonał Prezydent Miasta Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Sędzią głównym był Prezes PZK shihan Andrzej Drewniak.

Zawody okazały się bardzo szczęśliwe dla reprezentantów Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate. Natalia Kondeusz wygrywając trzy walki wywalczyła złoty medal w kategorii kumite juniorki -60 kg. Młodziczka Ania Szczuka zdobyła srebro w kategorii kumite -55 kg. Udany debiut w imprezie tej rangi w Polsce zaliczył Patryk Siwiec, który w kategorii kumite młodzik wszedł do 1/4 finału - warto dodać, że Patryk mimo różnicy wagi potrafił nawiązać równorzędne walki z dużo cięższymi przeciwnikami od siebie, a pierwszy pojedynek wygrał przez ippon już w 20 sekundzie. Druga nasza debiutantka Magdalena Zielińska po bardzo wyrównanym pojedynku odpadła przez wskazanie sędziego maty w walce eliminacyjnej. Kierownikiem i sekundantem naszych zawodników był Sensei Dariusz Burda. Serdecznie wszystkim gratulujemy!