Licznik odwiedzin: 3 786 726

Sport

05-12-2016

Drużyna młodzików Arki na z brązowym medalem

Od 3 do 4 grudnia 2016 r. w Łaziskach Górnych (koło Katowic) rozgrywano finał ogólnopolski Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym. Świetnie spisali się tam reprezentanci Podkarpacia. W kategorii młodzików turniej w Łaziskach wygrała podkarpacka drużyna z Dukli, a zawodnicy Arki, którzy z racji wysokiego rankingu dostali się tam jako rezerwowi, wywalczyli brązowe medale. Marcin Doktor i Krystian Kołodziej grali i widowiskowo i skutecznie. Ich opiekun - Jan Sum - usłyszał pod ich adresem wiele pochwał od zgromadzonych tam sympatyków tej dyscypliny sportowej oraz ich rywali.

Drużyna Arki pokonała kolejno: 3:0 Sokół Orzesze (śląskie), 3:0 Energetyk Łódź, 3:0 Nadwiślanin Płock i dopiero w półfinale po zaciętym boju ulegli 2:3 Granitowi Strzelin (dolnośląskie). W meczu o 3 miejsce znów 3:0 pokonali SP Szczytniki (małopolskie). Z rąk prezesa Polskiego Związku Sportowego Wojciecha Waldowskiego odebrali puchar, dyplomy, medale i nagrody. Wyjazd tenisistów stołowych Arki na Górny Śląsk był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Dziękujemy!