Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 889 639
 
 

Sport

11-10-2016

Budzyń 2016.

Tradycją, zarówno dla Nowej Sarzyny jak i dla miejscowego gimnazjum, stało się, że końcem września do Nowej Sarzyny zjeżdża się środowisko tzw. „orientalistów”. Są to ludzie, którzy z mapą i kompasem rywalizują między sobą w chodzeniu na orientację leśnymi duktami. „Budzyń 2016” był okazją do uczczenia 10-lecia działalności Klubu Turystycznego PRZYGODA. Z tej okazji uczestnicy z całej Polski dostali cały wór atrakcji. Już w piątek w godzinach nocnych biegacze zmierzyli się z projektem Zielony Punkt Kontrolny na trasie między Nową Sarzyną a Jelną. W sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, na którym obecni byli zaproszeni goście. Dla ponad dwustu osób został rozkrojony tort ufundowany przez posła na Sejm RP Jerzego Paula. Po słodkim otwarciu uczestnicy wyjechali na etapy dzienne w okolice Rudnika. W tym roku mapy wyprodukowane były na puzzlach i folii, co stanowiło dodatkowe utrudnienie dla startujących. Przed etapem nocnym uczestnicy zwiedzali Nową Sarzynę ze specjalnie przygotowana mapą turystyczną, a później rywalizowali na spostrzegawczość, grając w InO Memory. Około 20.00 wystartował etap nocny z Jelnej do Nowej Sarzyny zakończony ogniskiem. We wszystkich tych wydarzeniach wzięło udział prawie 150 osób. Kierownikiem Imprezy w tym roku był Jacek Bystrzyński. Mapy zostały wyrysowane przez przodowników imprez na orientację: Igę Chmiel, Gabrielę Chmiel, Ewę Bystrzyńską, Jakuba Domańskiego i Andrzeja Kusiaka.
Ostatecznie wszyscy szczęśliwie i bez większych kłopotów ukończyli zawody i w godzinach nocnych (ok. 24) przystąpili do InO w basenie. Konkurencja ta była przygotowana we współpracy ze Szkołą Nurkowania „Aquarius”, która wyposażyła uczestników w latarki i kompasy podwodne. Uczestnicy przy zgaszonym świetle, pod opieką ratowników musieli odnaleźć ukryte punkty kontrolne w basenie. Cała konkurencja dostarczyła startującym wielu emocji.
Plan całych zawodów został tak rozłożony, aby uczestnicy nie mieli czasu na nudę. Poza marszami był czas na granie i  śpiewnie piosenki turystycznej czy wymianę doświadczeń.
Po trzech dniach rywalizacji, przyszedł czas wręczenia nagród i pucharów Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Nagrody dla uczestników wręczali: Zdzisław Leśko – Wicestrosta Leżajski, Andrzej Kusiak – Sędzia Główny Zawodów i  Dyrektor Gimnazjum w Nowej Sarzynie Pan Lesław Marciniak.

Skrócone Wyniki Marszu na Orientację:

Kategoria TD (szkoły podstawowe)
I miejsce – Zuba Karolina Cudecka Katarzyna (KT Salamandra Kolbuszowa)
II miejsce – Dworak Karolina Jagodzińska Wiktoria (KT Salamandra Kolbuszowa)
III miejsce – Jakubowski Wojciech, Jakubowska Urszula (KT PRZYGODA Nowa Sarzyna)


Kategoria TM (gimnazja)
I miejsce – Klocek Anna, Szewczyk Wojciech (KInO InOwcy Łętownia)
II miejsce – Łyko Mateusz, Flis Łukasz (KInO InOwcy Łętownia)
III miejsce – Szewczyk Kacper, Kostyra Kacper (KInO InOwcy Łętownia)


Kategoria TJ (Szkoły średnie)

I miejsce – Kubasiewicz Patrycja, Kłos Kamil (KInO InOwcy Łętownia/LO Chrobry)
II miejsce – Szewczyk Marcin (KInO InOwcy Łętownia)
III miejsce – Wierzbicki Adrian, Kunasz Remigiusz (SKKT Ustrzyki Dolne)


Kategoria TS (seniorzy)

I miejsce – Krochmal Adam (UMTS Warszawa)
II miejsce – Łaski Tomasz, Mazurek Dariusz (Stowarzysze Warszawa)
III miejsce – Chruślak Robert, Góraj Mariusz (KInO Skróty Radom)


Cała impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób. Organizatorem zawodów był Klub Turystyczny  „PRZYGODA” w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie oraz Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Współorganizował imprezę, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie, Szkoła Nurkowania „AQUARIUS”, Nadleśnictwo Leżajsk. Wręczenie nagród uczestnikom do VIII miejsca było możliwe dzięki dużej liczbie sponsorów, a byli nimi: UMiG Nowa Sarzyna, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, POLENERGIA Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Rada Rodziców Gimnazjum w Nowej Sarzynie, hurtownia elektryczna „San-Tech”, „Warta”. Więcej na temat zawodów na profilu facebookowym www.facebook.com/Budzyn2016 lub na naszej stronie www.skgk.pl.


Tekst i foto: Klub Turystyczny PRZYGODA

Informację zamieściła: Małgorzata Kurasz.

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies