Licznik odwiedzin: 3 284 107

Sport

29-09-2016

III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

W dniach 16-18 września 2016 r. w Augustowie odbył się III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nich ponad 50 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizowali na dystansach 500m, 1000m i 3500m ze startu wspólnego. Celem Mityngu było rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w Polsce, podsumowanie efektów szkoleniowych, popularyzacja kolarstwa wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W skład 5-osobowej reprezentacji województwa podkarpackiego weszło 3 naszych uczniów: Bartłomiej Bytnar, Daniel Mączka i Dawid Mączka. Zawodnicy w wyniku eliminacji zostali przypisani do różnych grup sprawnościowych, w których rywalizowali na 2 dystansach. Nasi chłopcy zaprezentowali się fenomenalnie zdobywając 4 medale:

• Daniel Mączka - na dystansach 1000 m i 500 m zdeklasował rywali i zdobył 2 złote medale.
  • Bartek Bytnar - na dystansie 500 m po trudnych eliminacjach w finale nie miał sobie równych i zajął I miejsce zdobywając złoty medal.
  • Dawid Mączka - na dystansie 500 m zajął II miejsce przegrywając zaledwie o 1 sek. ze zwycięzcą i zdobył srebro.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wysokich wyników, a zwycięzcom życzymy szczęścia w losowaniu do Mistrzostw Europy.