Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 826 502
 
 

Sport

27-09-2016

IKO Galizia Cup już za nami

Miłośnicy, adepci oraz weterani karate już po raz szósty spotkali się na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Polish Open IKO Galizia Cup w Leżajsku organizowanym przez Leżajski Klub Kyokushin Karate, odbywającym się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ambasady Japonii w Polsce, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Starosty Leżajskiego oraz Burmistrza Miasta Leżajsk. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, Portal Nowiny 24, Tygodnik „Sztafeta” i Telewizja kablowa Lokaltel.

 

W sobotę, 24 września, do hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku przybyło 283 zawodników z Białorusi, Ukrainy i Polski, którzy stanęli do boju o najwyższe noty. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Wiceburmistrz Miasta Leżajsk Andrzej Janas, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski oraz Kierownik w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Jarosław Reczek i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudniku Tomasz Grzecznik, którzy wraz z prezesem Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate Mirosławem Hołdą wręczali zwycięzcom zasłużone nagrody. Reprezentanci leżajskiego Klubu spisali się znakomicie zdobywając 5 pierwszych, 5 drugich, 5 trzecich i 6 czwartych miejsc. Tytuł BEST FIGHTING otrzymał Wojciecha Żmija z Wrocławia, FIGHTING SPIRIT - Marcin Dąbrowski z Ostrołęki, YOUNG LION - Kornel Brzyski, YOUNG LIONESS - Magdalena Zielińska z Leżajska. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Shihan Jacek Czerniec (5 dan) z Lublina. Puchary dla zwycięzców turnieju ufundowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Starosta Niżański Adam Mach.

 

Zawodnicy wykazali się świetnym przygotowaniem, dzięki czemu można było obejrzeć wiele efektownych walk, co z kolei przełożyło się na entuzjastyczny doping publiczności, która i tym razem nie zawiodła i szczelnie wypełniła trybuny. Warto zaznaczyć, że na sukces całego przedsięwzięcia złożyła się ciężka praca nie tylko organizatorów, ale również służb medycznych, porządkowych i wolontariuszy.

Przebieg turnieju do obejrzenia tutaj.

 

Tekst: Natalia Nowicka

Źródło informacji: www.karate.lezajsk.pl

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies