Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 791 091
 
 

Sport

06-06-2016

III Finałowy Turniej Szachowy w Warszawie

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni"

W dniu 3 czerwca 2016 r. do Warszawy na III Finałowy Turniej Szachowy w ramach Ogólnopolskiego projektu EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE wybrali się uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Leżajsku, którzy zostali wyłonieni w czasie szkolnego turnieju. Impreza ta odbyła się w HALI TORWARU i zgromadziła 700 szachistów ze 135 szkół z całej Polski.


Każdy uczestnik turnieju otrzymał od organizatorów pamiątkową czapeczkę oraz breloczek. Ciekawostką zawodów był system punktacji, dzięki któremu zwycięzcy otrzymywali 3 pkt, a przegrani 1pkt. Taki system liczenia punktów docenili uczniowie, którym nie zawsze udało się wygrywać.


Uczniom towarzyszyli rodzice oraz nauczyciel, instruktor szachowy Andrzej Mazurkiewicz. Reprezentacja w składzie: Miłosz Mazurkiewicz kl. 1b, Kacper Olechowski kl. 1b, Jakub Stopyra kl. 1a, Anita Ślesińska kl. 1a, Wiktoria Matkowska kl. 1b, Lena Bęben kl. 1b zajęła 56 miejsce. W indywidualnych rozgrywkach duży sukces odniósł Miłosz Mazurkiewicz, który zajął III miejsce.


W nagrodę otrzymał brązowy medal i upominki, a także prawo startu na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Drzonkowie w październiku 2016r. W roku szkolnym 2015/2016 wszystkie dzieci z klas pierwszych w SP1 w Leżajsku uczestniczyły w obowiązkowych zajęciach w ramach projektu EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE, czego zwieńczeniem był udział najlepszych zawodników w finałowym turnieju.


Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Dyrektora Szkoły Ryszarda Pysza, za co serdecznie dziękujemy.
Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.sp1.lezajsk.pl
AM
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies