30-05-2016

Ania Szczuka brązową medalistką Mistrzostw Europy Karate w Warnie!

W dniach 21-22 maja 2016 r. ponad 600 zawodników z 24 państw wystąpiło w Warnie (Bułgaria) na XXX wagowych Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów Karate Kyokushin organizacji IKO. Oprócz gospodarzy udział wzięły reprezentacje narodowe z takich krajów jak: Hiszpania, Rosja, Ukraina, Węgry, Białoruś, Rumunia, Francja, Włochy, Serbia, Iran, Turcja, Finlandia, Kazachstan, Mołdawia, Grecja, Belgia, Izrael, Czarnogóra, Litwa, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania i Polska. Organizatorem mistrzostw była International Karate Organization Kyokushinkaikan Bułgaria i Branch Chief Sensei Emil Kostov.

Licznie reprezentowaną kadrę polską biorącą udział w tym najważniejszym wydarzeniu w Europie zasilili również zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie Anna Szczuka, Katarzyna Burda, Natalia Stachula, Julia Żak, Magdalena Zielińska, Oliwia Wojtas, Natalia Kondeusz oraz Patryk Siwiec. Nasi zawodnicy otrzymali powołanie z Polskiego Związku Karate do reprezentowania barw Polski na wspomnianych mistrzostwach dzięki świetnym wynikom w ubiegłym i obecnym sezonie. Mocno obsadzone zawody we wszystkich kategoriach zapewniły niespotykane emocje. Za wielki sukces trzeba uznać to, że w mistrzostwach o takim zasięgu i poziomie nasza zawodniczka Anna Szczuka wywalczyła brązowy medal w kategorii kumite juniorek (–55kg). Reszta ekipy naszego klubu wróciła bez medali, ale za to z nowymi, cennymi doświadczeniami. Cieszy nas fakt, że nawiązaliśmy równorzędną walkę na europejskim poziomie i to oznacza, że są pozytywne efekty ciężkich przygotowań. Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrych występów i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami naszych zawodników byli sensei Dariusz Burda i senpai Adam Fleszar.

Oczywiście tak wielkie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie osób i instytucji, za które serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Bankowi Spółdzielczemu w Leżajsku, Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu w Leżajsku, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Nowej Sarzynie i Komunalnej Biologicznej Oczyszczalni Ścieków w Nowej Sarzynie.

Więcej informacji na www.karate.lezajsk.pl