Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 858 957
 
 

Sport

20-05-2015

Leżajski Klub Kyokushin Karate Mistrzem Podkarpacia Dzieci i Młodzieży!

W sobotę 16 maja w Przeworsku zgromadziły się ekipy zawodników z całego Podkarpacia ćwiczący styl Kyokushin Karate w różnych organizacjach. Rywalizowano w konkurencji układów formalnych kata i kumite semi kontakt.  
W drużynie Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate znaleźli się zawodnicy z takich ośrodków jak Leżajsk, Nowa Sarzyna, Rudnik, Sarzyna.
Dla części zawodników był to pierwszy występ na imprezie tej rangi.  Z racji bliskości zawodów licznie przybyli też do Przeworska instruktorzy, działacze i niezawodni kibice leżajskiego klubu.

Sensei Dariusz Burda, Piotr Jeziorowski i Paweł Szalewicz znaleźli się w składach sędziowskich zawodów. Zawodnicy LKKK wywalczyli 22 puchary, co dało pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i tytuł Mistrza Podkarpacia.
Do zwycięstwa drużyny LKKK swoimi indywidualnymi sukcesami przyczynili się zdobywcy ośmiu pierwszych miejsc: Katarzyna Burda, Patryk Siwiec, Hubert Fleszar, Klaudia Szelengiewicz, Maciej Mach, Beniamin Szczuka i Łukasz Fleszar  zdobywając złoto w kata i kumite.  

Zdobywcy sześciu drugich miejsc: Julia Żak, Łukasz Kak, Dominik Ner, Emilia Paszek i Mateusz Ner wywalczył srebro w kata i kumite oraz zdobywcy ośmiu trzecich miejsc: Natalia Stachula, Oskar Bąk, Aleksandra Paszek, Łukasz Zygmunt, Mikołaj Sroka, Zbigniew Skrzypek, Oliwia Wojtas i Łukasz Sobiło.

Ponadto w mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy: Kacper Potaczała, Klaudia Wojtas, Kewin Maczuga, Marcin Mis, Maja Kisielewicz, Natalia Kondeusz, Karol Sajdłowski, Julia Sajdlowska, Katarzyna i Kamil Hawryło oraz sekundanci sensei Adam Tokarz, Adam Fleszar, Izabela Dec, Radosław i Krzysztof Fleszar.

W XVII Mistrzostwach Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży wystartowało 316 zawodników z 17 klubów karate z Województwa Podkarpackiego.

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies