Licznik odwiedzin: 3 594 016

Sport

23-03-2016

Szkoła Podstawowa z Wólki Łętowskiej znów najlepsza!

W hali MOSiR w Nowej Sarzynie został rozegrany Finał Wojewódzki jubileuszowego X Memoriału Andrzeja Grubby. Przed rokiem w zawodach tych triumfowała drużyna Szkoły Podstawowej w Wólce Łętowskiej. W tym roku drużyna tej szkoły występująca w składzie: Marcin Doktor, Krystian Kołodziej i Jakub Sałega mobilizowana przez swojego dyrektora pana Macieja Góreckiego powtórzyła taki sam wynik.
Do rywalizacji o nagrody i wyjazd na finał Memoriału w Sopocie zgłosiło się 15 drużyn. W fazie grupowej zawodnicy z Wólki zdecydowanie pokonali wszystkie trzy drużyny po 3:0. W ćwierćfinale fazy pucharowej wygrali 3:0 z drużyną SP Osobnica II (powiat jasielski). W półfinale pokonali 3:1 SP Łopuszka Wielka (powiat przeworski), a w finale po emocjonujących i wyrównanych bojach wygrali 3:2 z SP Niedźwiada Dolna (powiat ropczycko-sędziszowski).
Przedstawiciel Fundacji im. Andrzeja Grubby, pan Sylwester Małecki  wręczył nagrody zawodnikom i trenerom drużyn, które zajęły miejsca na podium: 1. SP Wólka Łętowska, 2. SP Niedźwiada Dolna i 3. SP Osobnica I.
Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju w ubiegłym roku otrzymał Krystian Kołodziej, a teraz inny zawodnik z Wólki Łętowskiej - Marcin Doktor. Wśród dziewcząt taki puchar otrzymała Katarzyna Królikowska z Niedźwiady Dolnej.

Informację zamieściła: Małgorzata Kurasz.