Licznik odwiedzin: 3 787 664

Sport

16-12-2015

Kolejny sukces Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate!

12 grudnia 2015 roku na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbył się XXXII Puchar Polski Seniorów oraz XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. Organizatorem była Pomorska Akademia Sportu Karate Kyokushinkai kierowana przez sensei Jarosława Preisa. Sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. W imprezie  uczestniczyło 320 licencjonowanych zawodników z 80 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. W tak licznej i stojącej na wysokim poziomie sportowym  imprezie ekipa leżajskiego klubu uplasowała się na 3 miejscu drużynowym. W konkurencji kumite do ćwierćfinałów wprowadziliśmy 7 zawodników i zdobyliśmy 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Wśród naszych zawodników najlepiej zaprezentował się zdobywca złotego medalu Hubert Fleszar. Drugie miejsca w swoich kategoriach wagowych wywalczyli Maciej Mach i Julia Żak. Brązowe medale zdobyły nasze młodziczki Ania Szczuka i Natalia Kondeusz. Oprócz medalistów w zawodach udział wzięli  Maciej Jeziorowski, Izabela Dec, Natalia Stachula, Łukasz Kak i Zbigniew Skrzypek.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy występu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Kierownikiem ekipy był Sensei Dariusz Burda, sekundantem sensei Piotr Jeziorowski,  opiekunem i kamerzystą  Adam Fleszar.
Sensei Dariusz Burda po zawodach: Jestem dumny z występu moich podopiecznych. Byliśmy dobrze przygotowani do Pucharu Polski, co zresztą odzwierciedlają zdobyte medale. Cieszy mnie fakt, że w ogólnej klasyfikacji drużynowej nasz zespół zajął bardzo wysokie 3 miejsce i zdobyliśmy 5 medali indywidualnie.
Na pochwałę zasługują wszyscy moi zawodnicy, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Niektórzy pomimo wygranych walk nie zdołali się załapać na podium, ale styl walki jaki zaprezentowali napawa mnie optymizmem na przyszłość.
Wyjazd na zawody został zorganizowany z pomocą Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna - za co serdecznie dziękujemy.