Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 215 479
 
 

Sport

04-02-2019

Hodowcy gołębi podsumowali sezon

12 stycznia w Restauracji „Stokrotka” w Giedlarowej odbyło się uroczyste rozdanie nagród Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddziału Leżajsk – Sokołów Młp. z siedzibą w Leżajsku. W spotkaniu udział wzięli m.in. Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz oraz Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko.

 

Oddział zrzeszony w strukturach PZHGP jest jednym z siedmiu oddziałów lotujących w okręgu Tarnobrzeg i składa się z trzech sekcji: Leżajsk, Łętownia, Jeżowe i liczy obecnie 70 hodowców. Gołębie należące do nich zdobywają wiele nagród na szczeblu okręgowym i ogólnopolskim. Oprócz lotów punktowanych, biorą udział w tak prestiżowych zawodach jak loty z Watykanu, Paryża czy Brukseli. W 2018 roku odbyło się 12 lotów konkursowych o łącznej odległości ok 5700 km oraz lot z Brukseli liczący ok. 1300 km. Gołębie młode (rocznik 2018) zaliczyły 5 lotów konkursowych ok. 1000 km. 

 

PZHGP Oddział w Leżajsku dziękuje wszystkim sponsorom, dzięki wsparciu których można było zakupić większość pucharów rozdanych podczas uroczystości. Są to jedyne nagrody za ponoszone przez hodowców coroczne trudy, wyrzeczenia oraz niemałe koszty związane z tym sportem. W tym roku PZHGP wsparli: Powiat Leżajski, Gmina Leżajsk, Gmina Grodzisko Dolne oraz firmy prywatne: Restauracja „Stokrotka” Elżbieta i Waldemar Burek, Masarnia Osip S.C. Kamil i Zygmunt Osip, Młyn Gospodarczy w Giedlarowej Alfred Pelc. Szczególnie podziękowania należą się zarządowi Kółka Rolniczego w Giedlarowej za wieloletnie udostępnianie hodowcom terenu na realizowanie hobby. Ponadto PZHGP kieruje wyrazy wdzięczności do wszystkich osób i instytucji, dzięki przychylności których możliwe jest przeżywanie radości związanej z lotami gołębi pocztowych.

 

Prezes Oddziału

Leszek Stępień

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies