Licznik odwiedzin: 4 150 789

Sport

17-01-2019

Cztery Mistrzostwa Polski dla Azalii

16 grudnia 2018 r. w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w kolarstwie przełajowym. Bardzo duży sukces odnieśli zawodnicy klubu Smak Górno Poltino "Azalia" Brzóza Królewska. Zdobywając cztery koszulki Mistrzów Polski K.Z. LZS w poszczególnych kategoriach. W kategorii młodzieżowej do lat 23 Mistrzynią Polski została Kinga Kalembkiewicz, w kategorii juniorek mistrzostwo Polski zdobyła Brygida Piersiak, w kategorii juniorek młodszych Mistrzynią Polski została Malwina Mul, a brązowy medal w tej kategorii zdobyła Natalia Muskus. W kategorii młodziczek po mistrzowsku pojechała Joanna Muskus, zaś w juniorach młodszych Wojciech Kusiak zajął 13 pozycję.

5 stycznia br. w Kurowie koło Lublina odbył się ostatni ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym przed Mistrzostwami Polski w Strzelcach Krajeńskich. Na tydzień przed głównym startem bardzo dobrze wypadli zawodnicy Azalii. W kategorii młodziczek wygrała Joanna Muskus, w kat. juniorek młodszych dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki klubu Natalia Muskus i Malwina Mul, w kat. juniorek także pierwsze miejsce zajęła Brygida Piersiak, zaś w kat. elita kobiet Kinga Kalembkiewicz uplasowała się na 3 miejscu. Wśród chłopców w kategorii żak zwyciężył Borys Klaczkowski, a na 3 miejscu uplasował się Leon Łodej ze Stali Rzeszów. W kategorii junior młodszy na 9 miejscu sklasyfikowany został Wojciech Kusiak po awarii roweru.

W dniach 12-13 stycznia br. w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym, podczas których Azalia także święciła tryumfy zdobywając 4 medale. W kategorii młodziczek brązowy medal zdobyła Joanna Muskus, w kategorii juniorek młodszych zdecydowane zwycięstwo i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Malwina Mul, a ósme miejsce przypadło jej klubowej koleżance Natalii Muskus. W kategorii juniorek starszych Mistrzostwo Polski zdobyła Brygida Piersiak, a w kategorii młodzieżowej do 23 lat Kinga Kalembkiewicz zdobyła 2 miejsce. W kategorii żaków 5 miejsce wywalczył Leon Łodej (Stal Rzeszów), natomiast na 6 miejscu uplasował się Borys Klaczkowski z Azalii. W kategorii juniorów młodszych 16 miejsce zajął Wojciech Kusiak.