Licznik odwiedzin: 3 889 472

Sport

14-12-2018

Drużynowe wicemistrzostwo dla LKKK

8 grudnia w Szczecinku odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin. W imprezie wzięło udział 460 zawodników z 76 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate przywiozła 5 medali oraz drużynowe wicemistrzostwo Pucharu Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików oraz tytuł najlepszej zawodniczki tej imprezy.

Warto w tym miejscu podkreślić, że po sukcesach w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy jest to bardzo znaczący sukces osiągnięty pod koniec 2018 r. przez nasz klub w imprezach organizowanych przez PZK. Złoto zdobyli: Mikołaj Złotek w kategorii junior młodszy - 50kg, Oliwia Wojtas kategorii juniorka młodsza - 50kg. Srebro wywalczyła Oliwia Wojtas w kategorii kata juniorek młodszych. Brąz powędrował do Anny Szczuki w kategorii juniorek + 60kg i Kewina Maczugi w kategorii junior - 70kg. Najlepszą zawodniczką Pucharu Polski została Oliwia Wojtas, Hubert Fleszar, Julia Żak i Izabela Dec przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej i rywalizację w swoich kategoriach zakończyli na miejscach od 5-8. W składzie reprezentacji klubu były jeszcze zawodniczki Emilia Paszek i Julia Sajdłowska, które musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek już w początkowej fazie rywalizacji. Sekundantem i kierownikiem grupy był shihan Dariusz Burda, a opiekunem zawodników sensei Adam Tokarz.