29-11-2018

Cztery złota i dwa srebra dla zawodniczek LKKK

W dniach 24-25 listopada w Warszawie podczas Pucharu Europy w Karate Kyokushin reprezentantki Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate z sekcji w Nowej Sarzynie wywalczyły cztery złote i dwa srebrne medale. Po rywalizacji w kumite i kata z zawodniczkami z Białorusi, Bułgarii, Grecji, Niemiec, Izraela, Szwajcarii, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Kazachstanu, Rosji, Hiszpanii, Ukrainy, Czech oraz Polski - Oliwia Wojtas została dwukrotną złotą medalistką Pucharu Europy, Natalia Kondeusz zdobyła złoty medal w kumite i srebrny w kata, Julia Żak złoto w kumite, a Anna Szczuka swój start w kumite zakończyła na drugim miejscu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wymienione zawodniczki są tegorocznymi medalistkami Mistrzostw Polski i Europy.

Poziom organizacyjny i sportowy zawodów był bardzo wysoki. Na turnieju można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych walk. W składzie reprezentacji Polski była jeszcze jedna zawodniczka z naszego klubu Emilia Paszek oraz sędziowie: sensei Piotr Jeziorowski, sensei Adam Tokarz i kierownik ekipy shihan Dariusz Burda. W turnieju wzięło udział 453 zawodników z 19 krajów ze światowych organizacji kyokushin tj.: WKB, IKO Matsushima, WKO, Kyokushin-kan, IFK, IKAK, IKO Catalunya, IKO Matsui, IKO Nakamura i Oyama. Organizatorem był KSW Bushi kierowany przez shihan Pawła Juszczyka. Udział w turnieju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego.

LKKK