Licznik odwiedzin: 3 802 565

Sport

16-11-2018

5 medali i tytuł Mistrzyni Polski przyjechały do Nowej Sarzyny

10 listopada w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców 18-21 lat oraz Juniorów 16-17 lat. W turniejach startowało 192 karateków z 62 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy nowosarzyńskiej sekcji Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy w kumite (walka) zdobyli 5 medali. Julia Żak, Anna Szczuka, Hubert Fleszar i Kewin Maczuga, w swoich kategoriach wiekowo wagowych wywalczyli brązowe medale. Wisienką na torcie jest wynik, jaki osiągnęła aktualna Mistrzyni Europy Natalia Kondeusz, która przebojowo zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Młodzieżowiec U21 do 65 kg.  Natalia w pięknym stylu pokonała trzy utytułowane zawodniczki (wszystkie Mistrzynie Europy z lat ubiegłych). W pierwszej walce pokonała Katarzynę Ryniewicz TKKF Czarni, w drugiej wygrała z Michaliną Chrobot z ostrowskiego KKK, a w trzecim finałowym pojedynku nie dała szans reprezentantce ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate – Natalii Stachowicz. Dodatkowo Natalia zdobyła punktowane czwarte miejsca w kata (układ formalny). Podopieczni shihan Dariusza Burdy rywalizację drużynową zakończyli na czwartym miejscu. Opiekunem i sekundantem zawodników był shihan Dariusz Burda.

Ogromne gratulacje dla całej ekipy LKKK za wspaniałe walki, piękne chwile oraz niezapomniane emocje składa zarząd Klubu. Udział w Mistrzostwach Polski był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego.