Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 14 952
 
 

Sport

18-10-2018

Podsumowanie młodzieżowych rozgrywek piłkarskich w Powiecie - sezon 2018

16 października w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej nastąpiło podsumowanie młodzieżowych rozgrywek w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w powiecie leżajskim w ramach Ligii Powiatowej 2018. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, organizatorzy rozgrywek piłkarskich oraz przedstawiciele drużyn biorących udział w letnich rozgrywkach piłkarskich.

 
Podczas spotkania zostały ogłoszone wyniki ligowe oraz wręczone  puchary za miejsca I-III, a także cenne nagrody i dyplomy dla wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach. Nagrody wręczali: Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko, zastępca wójta Gminy Grodzisko Dolne Arkadiusz Telka, Prezes Zarządu Podkarpackiego LZS w Rzeszowie Józef Krzywonos oraz w imieniu organizatora letnich rozgrywek powiatowych 2018: Prezes Powiatowego Zrzeszenia Zespołów Sportowych w Leżajsku Zbigniew Śliwa. Sekretarz PZZS w Leżajsku Józef Miś przybliżył historię rozgrywek oraz przedstawił plany ich organizacji na najbliższą przyszłość.
 
Rozgrywki w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Ligi Powiatowej to kontynuacja kolejnych edycji tego cyklu imprez prowadzonych z powodzeniem od 2001 r.
 
W bieżącym roku była to już XVIII edycja dla trampkarzy, XVI edycja dla młodzików, XIV edycja dla juniorek. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w tym roku rozgrywki były prowadzone w dwóch nowych najmłodszych kategoriach: Orlików i Młodziczek. W sumie w rozgrywkach Ligi Powiatowej 2018 wzięło udział 30 drużyn młodzieżowych reprezentujących poszczególne szkoły i kluby sportowe z terenu Powiatu Leżajskiego – ponad 400 młodych zawodników i zawodniczek.
Rozgrywki już tradycyjnie były zorganizowane przez Powiatowe Zrzeszenie Zespołów Sportowych w Leżajsku oraz Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym przy wsparciu finansowym Powiatu Leżajskiego oraz Gminy Grodzisko Dolne.
 
Zwycięzcy  i uczestnicy poszczególnych kategorii w ramach rozgrywek Ligi Powiatowej 2018:
 
Trampkarze:
1. MZKS UNIA Nowa Sarzyna
2. LKS „Grodziszczanka” Grodzisko Dolne
3. AZALIA Wola Zarczycka
4. LKS „Brzyska” Brzyska Wola 
5. KS ” Victoria” Giedlarowa   
 
Młodzicy:
1. AZALIA Wola Zarczycka
2. Szkoła Podstawowa Brzyska Wola  
3. PUKS „Francesco” Jelna
4. „Grodziszczanka”   Grodzisko Dolne
5. „Sparta” Leżajsk
6. MZKS UNIA Nowa Sarzyna
7. ZŁOTSAN w Kuryłówce   
8. KS Łukowa
9. ULKS „Maraton” Giedlarowa   
10. ORZEŁ Biedaczów
 
Orlik: 
1. „Grodziszczanka”  Grodzisko Dolne
2. MZKS UNIA Nowa Sarzyna
3. PUKS „Francesco” Jelna
4. ORLIK Giedlarowa   
5. LKS „Brzyska” Brzyska Wola  
6. AZALIA Wola Zarczycka
7. ZŁOTSAN w Kuryłówce   
8. ORLIK Brzóza Królewska
 
Mistrzem powiatu leżajskiego w rozgrywkach piłki nożnej w ramach Ligi Powiatowej 2018 r. w kategorii juniorek została drużyna LKS „Grodziszczanka” Grodzisko Dolne.
 
Mistrzem powiatu Leżajskiego w rozgrywkach piłki nożnej w ramach Ligi Powiatowej 2018 r. w kategorii młodziczek została drużyna PUKS „Francesco” Jelna.
 
Pozostałe drużyny biorące udział w rozgrywkach piłkarskich w kategorii młodziczek:
2. LKS  Brzyska Wola  
3. LKS „Grodziszczanka”  Grodzisko Dolne
4. KS Łukowa
5. OSP Sarzyna
6. SSP Wólka Grodziska
 
Ponadto w rozgrywkach w kategorii juniorek gościnnie brały udział następujące drużyny:
1. GKS Majdan Sieniawski
2. KS „Korona” Tuchla
3. „Aleksandria” Aleksandrów
 
Zarząd Powiatowego Zrzeszenia Zespołów Sportowych w Leżajsku składa serdeczne podziękowania dla Starosty Leżajskiego Pana Marka Śliża za objęcie patronatu nad rozgrywkami powiatowymi oraz dla Zarządu Powiaty Leżajskiego za przekazanie środków na ich przeprowadzenie i zakup nagród. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Zdzisława Leśko Wicestarosty Leżajskiego, Pani Katarzyny Mach – Wawrzaszek Dyrektorowi Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym oraz Pana Arkadiusza Telki Zastępcy Wójta Gminy Grodzisko Dolne za współpracę w przeprowadzeniu rozgrywek piłkarskich i tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas, wiedzę i zaangażowanie w celu sprawnego przeprowadzenia rozgrywek. 
 
Zwycięskim drużynom gratulujemy, pokonanym życzymy lepszych wyników w kolejnych rozgrywkach, natomiast opiekunom wytrwałości w przekazywaniu posiadanej wiedzy młodym adeptom sportu. 
 
Z. Śliwa
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies