Licznik odwiedzin: 3 720 303

Sport

24-04-2018

Kolejne złoto dla LKKK w tym miesiącu

Po niedawnym zdobyciu złotego medalu przez 13 letnią Oliwię Wojtas w Mistrzostwach Europy w Erywaniu (Armenia) tym razem złoto Mistrzostw Polski powędrowało do rąk Julii Żak.

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Karate Kyokushin w Limanowej zawodniczka LKKK wygrywając trzy zacięte walki stanęła na najwyższym podium. W pierwszej walce pokonała Klaudię Krocz – przez wskazanie sędziów, a drugą z Sabiną Lach – poprzez ippon, po upływie połowy regulaminowego czasu, czyli trzech minut. Ostatni i najcięższy pojedynek stoczyła z Natalią Wódką. Po trzech minutach walki sędziowie nie byli w stanie wskazać zwycięzcy, co poskutkowało dwuminutową dogrywką, która również nie zadecydowała o wyniku walki. Dopiero po kolejnych dwóch minutach Julii udało się zdobyć waza-ari poprzez wykonanie techniki mawashi geri na strefę jodan, co dało jej zwycięstwo. Ponadto, podczas turnieju zawodniczka pomyślnie przeszła test Tameshiwari (łamania desek), obowiązkowy dla każdego zawodnika, który zakwalifikował się do finałowej czwórki.

Decyzją sędziów, oprócz zaszczytnego pierwszego miejsca, Julia otrzymała również tytuł Najlepszej Zawodniczki turnieju. Warto dodać, że ma ona na swoim koncie złoto w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat) w 2017 r., III miejsce w Mistrzostwach Europy seniorek oraz złoty medal w Pucharze Polski Juniorów. Jako juniorka wielokrotnie stawała na najwyższym podium w różnych zawodach karate rangi mistrzowskiej na Białorusi, w Mołdawii i Hiszpanii.

Mniej szczęścia w losowaniu miała najbardziej utytułowana zawodniczka Klubu Izabela Dec, która już w pierwszej walce trafiła na mocną rywalkę Natalię Wódkę z klubu Ippon Konstancin Jeziorna.

Głównym organizatorem mistrzostw był Klub ARS z Limanowej, kierowany przez sensei Arkadiusza Sukiennika, a współorganizatorami: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Urząd Miasta Limanowa. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego. Kierownikiem ekipy był sensei Dariusz Burda.