08-03-2018

SP Wólka Łętowska wicemistrzem Podkarpacia w tenisie stołowym

Po eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych 12 drużyn szkolnych, złożonych z uczniów klasy siódmej i klas gimnazjalnych wywalczyło sobie udział  w wojewódzkim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wśród drużyn, które 7 marca br. rywalizowały w Nowej Sarzynie był zespół ze Szkoły Podstawowej w Wólce Łętowskiej.
Uczniowie siódmej klasy - Marcin Doktor i Krystian Kołodziej - szli jak burza. Z racji rozstawienia zaczęli rozgrywki od drugiej rundy. Najpierw pokonali 3:0 Ustrzyki Dolne, które w pierwszej rundzie wygrały z Ropczycami. W tym meczu Krystian po pięknej walce pokonał Jakuba Chmielowskiego, który aktualnie jest na 14 miejscu w ogólnopolskim rankingu kadetów.

W półfinale uczniowie z Wólki wygrali 3:0 z waleczną drużyną ze Stanów.
W finale trafili na odwiecznych rywali z Dukli. Obie te drużyny mają na koncie zwycięstwa w  Mistrzostwach Polski w kategorii żaków (Krakowie 2014 – 1. Dukla, 2. Arka) i młodzików (Łaziska Górne 2016 – 1. Dukla, 3. Arka). Zatem zgodnie z oczekiwaniami mecz ten był zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie.

Końcowy wynik to 3:1 dla Dukli.

Uczniowie z Wólki, szczególnie Krystian Kołodziej zebrali dużo pochwał od licznych obserwatorów tego meczu.

A oto medaliści Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

Chłopcy:

1.    SP Dukla

2.    SP Wólka Łętowska

3.    SP Osobnica (powiat jasielski)

Dziewczęta:

1.    SP 12 Stalowa Wola

2.    SP Korzeniów (powiat dębicki)

3.    SP Odrzykoń (powiat krośnieński).

Tekst i zdjęcia: Jan Sum

Informację zamieścił: Kacper Burda, PW