07-02-2018

IX Turniej Piłki Siatkowej pamięci Witolda Wawrzaka i Ryszarda Piskora

W niedzielę, 4 lutego, mimo mroźnej aury, atmosfera w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli była niezwykle gorąca. A to za sprawą rozgrywanego po raz dziewiąty  Turnieju  Piłki Siatkowej pamięci Witolda  Wawrzaka i Ryszarda Piskora o puchar Wójta Gminy Kuryłówka.  W imieniu organizatorów LKS Brzyska Wola  i Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Beata Kamińska, dziękując za liczny udział gości,  zawodników i kibiców w Turnieju oraz życząc wszystkim wielu mocnych wrażeń podczas sportowej rywalizacji. Minutą ciszy uczczono pamięć dwóch wspaniałych sportowców Witolda Wawrzaka i Ryszarda Piskora. Rozgrywki siatkarskie  odbywały się przy udziale zaproszonych gości: Wójta Gminy Kuryłówka Tadeusza Halesiaka, przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Kotulskiego, Zdzisława Leśki Wicestarosty Leżajskiego, sołtysa sołectwa Brzyska Wola Piotra Sochy i sponsorów: Wiesława Bagniaka, Tadeusza Kycia, Tomasza Baja, Rady Rodziców oraz szczególnych gości: Doroty Wawrzak z synem Tomaszem.

Dyrektor szkoły Beata Kamińska odczytała list od Patrona Honorowego turnieju, Posła na Sejm RP Jerzego Paula, a Wójt Gminy Kuryłówka podkreślił, jak ważnym dla społeczności lokalnej jest ten Turniej i życzył wszystkim wygranej w duchu sportowej rywalizacji.

W Turnieju wzięło udział 8 drużyn z powiatu leżajskiego, a wśród nich: Old Boys – Brzyska Wola, Progres Team, OPTYK Kucharski Leżajsk, Wczorajsi Brzyska Wola, Wola Zarczycka, Old Boys Sarzyna, Auto-Bajex Stare Miasto,  Kuryłówka.

Zacięta rywalizacja spowodowała, że Turniej trwał ponad  7 godzin. Zarówno goście, organizatorzy, sportowcy, jak i widzowie świetnie się bawili. Podczas Turnieju szkolny  zespół taneczny  NIEZAPOMINAJKA zaprezentował dwa tańce specjalnie przygotowane na tę okoliczność przez instruktorkę GOK w Kuryłówce Karolinę Rozlazły. Występy tancerzy wywołały wielki aplauz wśród zgromadzonych.

Po ciężkiej, długiej, niezwykle zaciętej i wyrównanej rywalizacji IV miejsce wywalczyli Wczorajsi Brzyska Wola, III miejsce przypadło drużynie Old Boys Brzyska Wola, II miejsce zajęła drużyna Auto-Bajex Stare Miasto, a Puchar Wójta Gminy Kuryłówka odebrała drużyna Optyk Kucharski z Leżajska. Dzięki hojności sponsorów każda drużyna, z rąk wójta,  wicestarosty, Doroty Wawrzak oraz organizatorów, otrzymała puchar i piłkę.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Rafał Fusiarz, zaś najlepszym zawodnikiem uniwersalnym Piotr Piersiak. Najlepszym atakującym został Robert Szczyrba, najlepszym blokującym – Leszek Faluszczak, najlepszym przyjmującym – Mikołaj Kamiński, a Andrzej Deryło otrzymał tytuł najlepszego rozgrywającego. Dodatkowo Nagrody Fair Play i dyrektora szkoły przypadły Mariuszowi Wiatrowi i Krzysztofowi Matuszko. Uhonorowano również Stanisława Leniarta, który był najstarszym zawodnikiem turnieju.

Ważnym elementem rozgrywek było wręczenie statuetki z wyrazami pamięci  od wójta, organizatorów i przyjaciół śp. Witolda Wawrzaka  Dorocie Wawrzak i synowi Tomaszowi.  Także wójt otrzymał niezwykły prezent – koszulkę Asseco Resovii z podpisami zawodników.

Korzystając z okazji, dyrektor szkoły poprosiła gości o wręczenie dyplomów i nagród Laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej PIONIER. Otrzymali je: Bartłomiej Jachimowicz, Szymon Leniart i Radosław Rodecki z kl. VII  oraz Anna Jachimowicz z kl. IV.

Na zakończenie Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko podziękował wójtowi, organizatorom, sponsorom i wszystkim uczestnikom Turnieju za organizację, sportową rywalizację i wspólne kibicowanie. To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci społeczności lokalnej i uczestników Turnieju.

Sponsorami przedsięwzięcia byli: Powiat Leżajski, Gmina Kuryłówka, Biuro Posła na Sejm RP Jerzego Paula, Firma ELINSBUD Wiesław Bagniak, BS Auto-Bajex Tomasz Baj, Monter – Usługi Hydrauliczne Marek Puk Leżajsk, Firma Handlowo Produkcyjno-Usługowa METEOR Tadeusz Kyć, Motozbyt Marek Żurek Leżajsk, Optyk Maciej Kucharski Leżajsk, Sklep Sportowy MAAWSport Leżajsk, Sklep Sportowy Robert Leja, Smak – Górno Sp. z o.o Zakład Mięsny, Pizzeria "Leśniczówka" i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli.