14-12-2017

Udane starty zawodników CSWiS w Leżajsku

7 października odbył się III Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Skarżysko-Kamienna Cup, w którym nasi zawodnicy stoczyli wiele pojedynków. Ponad trzystu zawodników rywalizowało o medale i puchary z 24 polskich i 2 rosyjskich klubów. Nasi nie zawiedli zdobywając medale: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Również w październiku pod patronatem Wójta Gminy Leżajsk odbył się turniej karate Giedlarowa Open Karate Cup. W zawodach brało udział  21 klubów i ok. 200 zawodników. Korzystając z okazji dziękujemy za uczestnictwo, zaangażowanie i pomoc naszym zawodnikom, ich rodzicom oraz fanom CSWiS w Leżajsku. Zdobyliśmy I miejsce drużynowo.

Sponsorem turnieju byli Wójt Gminy Leżajsk oraz Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna. Dziękujemy również za pokaz tancerzom z zespołu Maraton Boogie Giedlarowa i gimnastykom Koła Gimnastycznego „Lilia” Leżajsk.

22 października w Końskich odbył się Konecki Turniej Karate o Puchar z Żeliwa. Impreza organizowana przez Mateusza Garbacza i Konecki Klub Karate Kyokushin, przyciągnęła 413 zawodników. Wśród nich znaleźli się także karatecy z CSWiS w Leżajsku (8 zawodników) zdobywając 2 złote, 2 srebra i 1 brązowy medal.

Zawodnicy CSWiS startowali również w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Chełmie z okazji Dnia Niepodległości, który odbył się 5 listopada. Wywalczyli w kategorii kumite 2 złote medale, 3 srebrne i 1 brązowy.

Na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin/Shinkyokushin w Kielcach, które odbyły się 11 listopada, zawodniczki CSWiS startowały w U16. Brakło im troszkę szczęścia, ale i tak poradziły sobie znakomicie.

Najmłodsi karatecy CSWiS rywalizowali w Podkarpackiej Lidze Karate Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży. Jest to turniej przeznaczony dla pierwszych startów z różnych klubów Podkarpacia. Zawody odbywały się w kilku miastach w ciągu całego roku, tj. Rzeszów, Mielec, Kolbuszowa, Dębica, Ropczyce i Brzozów. Suma tych turniejów wyłoniła zwycięzców 25 listopada. Oczywiście mieliśmy też swoje medale, 2 srebrne i 3 brązy.

2 grudnia w Jaśle odbył się IV Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był Jasielski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez shihana Tadeusza Krygowskiego, a współorganizatorem Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. Turniej przeprowadzony był w rywalizacji kata i kumite, a startowało w nim 286 zawodników z 14 klubów. Nasi zawodnicy zdobyli czołowe miejsca podkreślając swoje umiejętności na arenie podkarpackiej.
1.    Piotr Malec – I miejsce kumite (dzieci 2010)
2.    Jakub Czubat – I miejsce kata i kumite (dzieci 2008)
3.    Karolina Jurkowska – I miejsce kumite (dzieci 2006)
4.    Patryk Marcinowski – I miejsce kumite (juniorzy)
5.    Paweł Piela – II miejsce kumite (dzieci 2006)
6.    Aleksandra Kula – II miejsce kumite i kata (juniorzy)
7.    Karina Karakuła – II miejsce kata (kadet)
8.    Jakub Mędrek – II miejsce kata (kadet)
9.    Norbert Stachowiak – III miejsce kumite (młodzik)

9 grudnia w Wrocławiu zawodnicy CSWiS w Leżajsku brali udział w XIV Pucharze Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło ponad 480 zawodników z 96 klubów z całej Polski. Zawodnicy CSWiS znów zaprezentowali wspaniałą dyspozycję i ducha walki. Warto podkreślić, że był to ostatni turniej z udziałem zawodników CSWiS w tym roku i zmagania zakończyli w pięknym stylu, zdobywając trzy brązowe medale.
1.    Aleksandra Kula – kata
2.    Wiktoria Dąbek – kumite
3.    Norbert Stachowiak – kumite

Udział w turnieju był możliwy dzięki wsparciu firmy Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom udziału w turniejach, a medalistom pięknych pucharów i wspaniałych walk w 2018 roku.

AD
www.csw.net.pl