Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 101 795
 
 

Ogłoszenia

05-11-2019

Bożonarodzeniowe lekcje oraz warsztaty tematyczne w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza dzieci/uczniów z placówek oświatowych z terenu powiatu leżajskiego oraz spoza jego granic na lekcje muzealne nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Przygotowano następujące lekcje muzealne:
  • Stała pod śniegiem panna zielona - lekcja muzealna dotycząca zwyczaju przystrajania choinki w naszych domach. Bazując na historii i legendach dowiemy się skąd się wzięła, co było przed nią, dlaczego ją ubieramy, jakie znaczenie mają ozdoby na niej zawieszane i wiele innych. Zwieńczeniem zajęć będzie pomalowanie gipsowych ozdób świątecznych, które następnie dzieci będą mogły zawiesić na choince w swoich domach.
 
  • Świąteczne pierniczki lukrem malowane - interesująca lekcja związana z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, wprowadzająca w klimat przygotowań świątecznych. Uczniowie na zajęciach wykroją z ciasta wzory pierniczków a po ich wypieczeniu własnoręcznie udekorują kolorowym lukrem. Pachnące bożonarodzeniowe wypieki zabiorą ze sobą na domowy świąteczny stół.
 
  • Historia Bożonarodzeniowej pocztówki - lekcja muzealna dotycząca historii wysyłania kartek świątecznych, jako sposobu na składanie sobie życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Poznamy wiele ciekawostek, m.in. jak na początku wyglądały Bożonarodzeniowe pocztówki, jak się zmieniały, jakie przedstawiały motywy i symbole oraz legendy z nimi związane, kto pierwszy ją wysłał, kto wygrał konkurs na nazwę karty pocztowej w języku polskim i wiele innych. Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie przez każdego kartki świątecznej według własnej inwencji twórczej.
 
  • Świąteczne cuda z papieru – choinka - ciekawa lekcja wprowadzająca w klimat Świąt Bożego Narodzenia, przybliżająca uczniom polskie tradycje świąteczne oraz historię zielonego drzewka – choinki. Rozwija zdolności manualne, cierpliwość i kreatywność uczniów. Każdy uczestnik zajęć wykona własną choinkę i przyozdobi ją ozdobami świątecznymi.
 
  • Mikołajki w Muzeum - wyjątkowe spotkanie ze świętym Mikołajem. W ramach zajęć odbędą się gry i zabawy nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. Obowiązkowym punktem będzie spotkanie ze świętym Mikołajem, który rozda uczestnikom drobne upominki.
 
  • Andrzejkowa Wróżka - lekcja o tradycjach i zwyczajach andrzejkowych. Na zajęciach uczestnicy poznają historię dawnych zwyczajów andrzejkowych oraz wezmą udział we wróżbach (lanie wosku, układanie kapci czy przekłuwanie serc).
 
  • Dzieje Leżajska w starym dokumencie, rysunku i fotografii – lekcja ukazująca w przekrojowy sposób dzieje miasta za pomocą prezentacji multimedialnej z komentarzem prowadzącego. Uczniowie biorą aktywny udział w lekcji sporządzając notatki na specjalnie przygotowanym formularzu. Lekcja połączona ze zwiedzaniem wystawy Historii Miasta i Regionu. 
 
Wszelkie informacje dotyczące lekcji, grupy docelowej, rezerwacji oraz kosztów przedstawiamy na załączonych kartach informacyjnych. 
 
MZL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies