23-07-2019

Wakacje w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na specjalnie zorganizowane wakacyjne zajęcia muzealne.

Poniżej szczegółowy opis zajęć:
  • 29 lipca (poniedziałek) Ahoj przygodo! Gra plenerowa.
Według legendy w podziemiach Dworu Starościńskiego znajdują się ukryte skarby. Dlatego też dzieci podzielone na grupy będą przeszukiwać muzeum, począwszy od piwnic po dziedziniec. Pomocą będzie służyła im mapa, a także wskazówki, które otrzymają za wykonanie zadania czy odgadnięcie zagadki. Poszczególna grupa będzie musiała znaleźć wszystkie przedmioty przypisane do niej.
  • 31 lipca (środa) Mali naukowcy.

Na zajęciach wspólnie przeprowadzimy proste i bezpieczne eksperymenty ze składników dostępnych w każdej kuchni. Poprzez wykonanie kilku ciekawych doświadczeń poznamy tajemnice otaczającego nas świata.

• 2 sierpnia (piątek) Pocztówka z wakacji.

Wakacje to czas, w którym chętnie podróżujemy i odkrywamy nowe miejsca. Podczas zajęć przeniesiemy się w świat letnich wędrówek- tych bliższych i tych dalszych. Porozmawiamy o wymarzonych wakacjach, a także zajrzymy do walizki pełnej naszych wspomnień. Na zakończenie lekcji każde dziecko wykona własną pocztówkę, którą będzie mogło wysłać rodzinie lub przyjaciołom.

• 5 sierpnia (poniedziałek) Książkowe mole
Kto czyta – nie błądzi. Dlaczego warto czytać ? Czy książka może być sprawdzonym sposobem na wakacyjną nudę ? Podczas zajęć znajdziemy odpowiedzi na te i inne pytania. Na zakończenie lekcji w ruch pójdą nożyczki, papier, kredki i przede wszystkim wyobraźnia. Każde dziecko wykona swoją narożną zakładkę, którą włoży do swojej ulubionej książki.
  • 7 sierpnia (środa) Koty za płoty… – masa solna
Interesująca lekcja rozwijająca koordynację i manualne umiejętności dzieci. Warsztaty przybliżą uczestnikom wakacji technikę wyrobu masy solnej . Na zajęciach dzieci wykonają z przygotowanej przez siebie masy figurkę kota , którego pomalują farbami i przyozdobią wstążkami.
  • 9 sierpnia (piątek) Wakacyjny sekret … – collage
Ciekawe i oryginalne zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność dzieci, połączone ze wspomnieniami z wakacji. Na lekcji uczestnicy zapoznają się z techniką collage oraz z zasadami i materiałami potrzebnymi do jej wykonania. Podczas zajęć wykonają własną wakacyjną pracę … – Ciiiii, ale to już sekret!

Na zajęcia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca pod nr tel. 17 240 22 35 wew. 15 (lub osobiście w Muzeum).

Koszt: 5 zł za dzień. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia trwają w wyszczególnionych dniach od godz. 10.00 – do godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy,
MZL