Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 071 789
 
 

Ogłoszenia

28-02-2019

Wsparcie z ARiMR dla rolników

     Dofinansowane będą projekty restrukturyzujące małe gospodarstwa rolne. Projekty takie będą miały na celu rozwój produkcji rolnej w gospodarstwie i powinny przyczyniać się do wzrostu dochodów z tych gospodarstw. Pomoc będzie udzielana w postaci premii w maksymalnej wysokości 60 000,00 zł.
     O premię może starać się rolnik posiadający gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 ha gruntów ornych, łąk i pastwisk trwałych, czy sadów lub nieruchomości służącej do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej. Wielkość ekonomiczna takiego gospodarstwa musi być mniejsza niż 10 tys. euro. Musi być ubezpieczony w KRUS nieprzerwanie przez co najmniej 2 miesiące bezpośrednio poprzedzające miesiąc, w którym składa wniosek i w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadzić działalności gospodarczej. Musi przedłożyć biznesplan restrukturyzacji gospodarstwa.
 
Nabór wniosków rozpocznie się od 28 lutego i potrwa do 29 marca 2019 roku.
 
Szczegółowe informacje o zasadach pomocy udzielanej w ramach ww. działania dostępne są na stronie internetowej ARiMR, Podkarpackim Oddziale Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR.
 
Informację zamieściła: MK
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies