Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 11 170
 
 

Ogłoszenia

22-11-2018

"100 lat wolności na ziemi leżajskiej" - nowa wystawa w MZL

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza wszystkich mieszkańców do zwiedzenia okolicznościowej wystawy, przygotowanej w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „100 lat wolności na ziemi leżajskiej”. Wystawa składa się z dwóch modułów. Pierwszy stanowi zespół 17 plansz pt. „Ojcowie Niepodległości – komu zawdzięczamy odzyskanie wolności?”, przygotowany przez pracowników Muzeum.

 

Drugi, to unikalne, częściowo wcześniej nieprezentowane zbiory leżajskich kolekcjonerów i twórców: R. Ciryta, K. Kuźniara, J. Śliwińskiego, K. Wojtanowicza, A. Szumilasa, J. Mieleszko, Specjalnego Ośrodka Społeczno-Wychowawczego w Leżajsku  oraz zasobów muzealnych.
 
Wśród eksponatów ułożonych na osi czasu od początku XX w. do 2018 r. są umieszczone oryginalne pocztówki i zdjęcia z terenów Ziemi Leżajskiej, dokumenty, publikacje książkowe oraz prasa. Narzędzia lekarskie i wyposażenie torby ratownika medycznego, proporczyki, banknoty i szklanki są również świadectwem minionych czasów. Kolekcja okolicznościowych medali przypomina o „Ojcach Niepodległości”, zaś w centralnym punkcie wystawy jest umieszczona kopia popiersia Józefa Piłsudskiego i sztandar leżajskiego oddziału Związku Strzeleckiego z 1927 r.  
 
Wystawa będzie czynna do końca lutego 2019 r.
 
MZL
 
 
 
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies