Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 889 740
 
 

Ogłoszenia

08-11-2018

IPN poszukuje dokumentów archiwalnych dotyczących związków i stowarzyszeń kombatanckich

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w imieniu Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zwraca się z prośbą o pomoc w pozyskaniu dokumentów archiwalnych wytworzonych przez związki i stowarzyszenia kombatanckie działające na terenie województwa. 

 

Instytut Pamięci Narodowej od początku swojej działalności gromadzi dokumenty, fotografie i inne materiały przekazywane przez osoby fizyczne i instytucje (w tym także organizacje kombatanckie), które związane są tematycznie z profilem działalności archiwalnej IPN. Instytut nie wymaga, by przekazywana dokumentacja była opracowana i uporządkowana. Czynności te zostaną wykonane już po przejęciu akt przez archiwistów Instytutu. Przekazane materiały będą przechowywane  w magazynach archiwalnych IPN zapewniających odpowiednie standardy zabezpieczenia zasobu, akta wymagające koniecznych prac reparacyjnych zostaną zabezpieczone i zakonserwowane na koszt Instytutu Pamięci Narodowej i po zewidencjonowaniu oraz opracowaniu będą mogły być udostępnianie do celów naukowo–badawczych, dziennikarskich i innych, o których mowa w ustawie o instytucie Pamięci Narodowej, w tym także do ewentualnych publikacji naukowych i wystaw przygotowywanych przez IPN.
 
Jeżeli zaś przekazanie materiałów w oryginale nie będzie możliwe, IPN może wykonać na swoje potrzeby skany wybranych materiałów dokumentujących w szczególności fakty represji i zbrodni popełnianych na obywatelach polskich, a także działalność poszczególnych osób, ugrupowań i środowisk w ruchu oporu podczas II wojny światowej a także w powojennym podziemiu antykomunistycznym.
 
W powyższej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z Dariuszem Byszukiem, Naczelnikiem Archiwum Oddziałowego lub Robertem Witalcem. 
Tel. 17-86-06-002 lub mail: obuiad.rzeszow@ipn.gov.pl.
 
Podkarpacki Urząd Wojewódzki
 
 
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies