Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 96 056
 
 

Ogłoszenia

02-10-2018

Nowa kawiarnia w Leżajsku

Na gastronomicznej mapie Leżajska pojawiła się nowa kawiarnia. Nie jest to jednak zwykła kawiarnia, lecz miejsce, które ze względu na przestrzeń, w jakiej jest ulokowane, klimatyczny wystrój i cel działalności, ma szansę stać się jedną z wizytówek miasta. 

 

Pomysłodawcą i twórcą „Poczekalni” – bo tak nazywa się nowy lokal – jest nowosarzyńskie Stowarzyszenie „Dobry Dom”. Kawiarnia jest owocem projektu „Poczekalnia – czas na aktywność”, którego celem jest aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Projekt rozszerzył działalności Zakładu Aktywności Zawodowej o gastronomię  – utworzenie i prowadzenie lokalu gastronomicznego w Leżajsku wraz z dodatkową kuchnią w Nowej Sarzynie. W ramach projektu zatrudnienie w ZAZ-ie znalazło dwadzieścia niepełnosprawnych osób z powiatów: leżajskiego, przeworskiego, kolbuszowskiego i niżańskiego. 
 
„Kolejowy” i nieco industrialny wystrój kawiarni idealnie koresponduje z atmosferą zabytkowego dworca. Wnętrze zostało zaprojektowane przez architektkę wnętrz Kaję Szydłowską. W ofercie kawiarni znajduje się m.in. wyśmienita włoska kawa, herbaty sezonowe oraz domowej roboty wypieki, dzięki którym „Poczekalnia” z pewnością zyska spore grono stałych klientów. 
 
Zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies