Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 14 914
 
 

Ogłoszenia

29-08-2018

Rusza kolejna edycja Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu "Równać szanse"

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza organizacje pozarządowe, jednostki OSP, biblioteki gminne, gminne domy kultury oraz grupy nieformalne złożone z osób dorosłych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym w ramach Programu "Równać szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Wymienione organizacje mogą ubiegać się o dotacje na realizację własnych projektów maj±cych wyposażyć młodych ludzi w niezbędne umiejętności skutecznego radzenia sobie w życiu niezależnie od miejsca, ludzi i sytuacji.

 

Celem konkursu jest wsparcie projektów, w których młodzież poprzez aktywne działania będzie rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także podnosić umiejętności społeczne. Dzięki udziałowi w projektach, młodzi uczestnicy mają zobaczyć, że ich sukces zależy od nich samych i to w większym stopniu niż się im wydaje. Niech młodzi z małych miejscowości poczują się ważni i zauważeni, ich życie może zależeć od nich samych i do tego może być pasjonujące!

 

Realizacja jak największej liczby projektów w ramach Programu pozwoli na zwiększenie szans na udany start w dorosłe życie, może być także szansą dla lokalnych podmiotów na zdobycie cenny doświadczeń i umiejętności, a tym samym na rozwój potencjału środowiska.

 

Uczestnikami projektów powinna być młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniowie szkół  gimnazjalnych i średnich) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 tys. mieszkańców).  

 

W Regionalnym Konkursie Grantowym można ubiegać się o dofinansowanie do 8500 zł. na minimum sześciomiesięczne projekty realizowane pomiędzy 1.02.2019 r. a 31.08.2019 r.

 

Wnioski można składać do 25 października 2018 roku, do godziny 12.00.

 

Szczegółowych informacji udziela: 

 

Artur Łęga, 

Koordynator Programu „Równać Szanse” Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

(+48) 609 458 344

(22) 826 10 16

 

Więcej informacji na: www.rownacszanse.pl

 

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW

 

 

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies