Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 215 384
 
 

Ogłoszenia

26-06-2018

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na lekcje wakacyjne

W czasie wakacji Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza dzieci w wieku powyżej 6 lat na twórcze zajęcia. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 9:00 do 13:00.

 

Obowiązkowe zapisy na zajęcia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–16.00 pod nr telefonu: 17 240 22 35, wew. 15 lub osobiście w budynku Dworu.

 

Koszt zajęć: 5zł/dzień
Maksymalna liczba to 25 osób. Prosimy o przynoszenie ze sobą kanapek. Muzeum zapewnia herbatę.

 

 

Plan lekcji wakacyjnych:


16.07.2018 (poniedziałek)

W krainie baśni i bajek

Zajęcia edukacyjne mające na celu zapoznanie dzieci z tematyką znanych baśni i bajek. W naszym Muzeum znajduje się duży zbiór ulubionych baśni i bajek dla dzieci. Jednak psotny Duszek Alfredzik zrobił nam na złość i pomieszał wszystkie książeczki. Teraz bohaterowie nie wiedzą, w której bajce mieszkali i jakie były ich historie. Dzieci muszą pomóc wrócić postaciom do ich bajkowych krain. Każde dziecko przynosi ze sobą swoją ulubioną książeczkę, do której wykona kolorową zakładkę.

 

18.07.2018 (środa)
Kocham Cię Polsko!

Zajęcia związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości połączone z nauką i zabawą. Dzieci m.in. poznają najpopularniejsze polskie legendy, symbole narodowe oraz najważniejsze wydarzenia historyczne, a to wszystko poprzez ciekawe quizy, zagadki i zabawy. Na zakończenie każde dziecko wykona pracę plastyczną – smoka ziejącego ogniem – jako jeden z symboli Polski.

 

20.07.2018 (piątek)
Jak to było z zabawkami…

Jak każda rzecz, tak również zabawka dziecięca posiada swoją historię.
Na zajęciach dzieci poznają dzieje zabawki ludowej: w jaki sposób była wykonywana i co było najczęstszym motywem występującym w zabawkarstwie. Na koniec każde dziecko wykona dla siebie tego typu zabawkę.

23.07.2018 (poniedziałek)
Zabawy, zabawki i wycinanki
Czas spędzimy na wspólnych zabawach, grach, quizach, zgadywankach itp. Podczas zajęć dzieci wykonają również różne dekoracje z papieru.

 

25.07.2018 (środa)
Koraliki, wisiorki, muszelki, paciorki – ekologiczna biżuteria

Bardzo ciekawe warsztaty plastyczne rozwijające zdolności manualne. Uczestnicy samodzielnie wykonają biżuterię z masy solnej, którą ozdobią i pomalują. Na koniec zajęć kolorowe paciorki połączą  w oryginalne kompozycje wisiorków, korali i bransoletek.
 

27.07.2018 (piątek)
Muzealny plener malarski

Interesujące zajęcia plastyczne na placu muzealnym. Wszyscy uczestnicy wcielą się w rolę prawdziwego artysty i jak on wyjdą ze sztalugami i farbami w plener. Pod okiem plastyka namalują własne dzieła, z których pod koniec lekcji powstanie piękna wystawa.
(w razie niepogody zajęcia odbędą się wewnątrz Muzeum).

 

 

Tekst: MZL

  

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies