Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 363 044
 
 

Ogłoszenia

02-03-2018

1% dla Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku

 

 

W lutym Fundacja Leżajskiego Stowarzyszenia Rozwoju zakończyła realizację kolejnej edycji programu grantowego Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do dnia dzisiejszego w ramach kilkunastu edycji programu Działaj Lokalnie przekazaliśmy lokalnej społeczności ok. 500 tys. zł wspierając realizację 150 projektów. Dofinansowane przedsięwzięcia przyniosły wiele wymiernych rezultatów. Między innymi powstały ścieżki rowerowe i dydaktyczne, place zabaw i rekreacji, zespoły ludowe, chóry, kluby. Odbyło się wiele wydarzeń otwartych, zajęć, konkursów, wystaw. W ramach ostatniej edycji programu dotacje na realizację projektów trafiły m.in. do 3 organizacji pozarządowych z Powiatu Leżajskiego.


Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sarzyna ukazało lokalnej społeczności istotę działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarzynie i jej bogatą historię. Dzięki otrzymanej dotacji zorganizowano: szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy, gminny konkurs plastyczny "Strażak to nie tylko zawód", wycieczki przedszkolaków do OSP, spotkania, pokaz sprzętu i umiejętności. Odbył się również turniej strażacki w 4 kategoriach wiekowych. W Domu Kultury w Sarzynie zaprezentowano wystawę "Tradycje strażackie Sarzyny" która obejmowała ponad 300 zdjęć, historyczne i aktualne wyposażenie strażaków.


Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska w ramach dofinansowanego projektu zorganizowało kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli, pracowników szkoły podstawowej oraz mieszkańców Wólki Grodziskiej. Zdobytą wiedzę nauczyciele wykorzystali do prowadzenia zajęć pierwszej pomocy dla dzieci. Dzieci uczestniczyły w wyjeździe do sali edukacyjnej Ognik i spotkaniu ze strażakami i policją na temat bezpieczeństwa. Przeprowadzono dwa spotkania dla rodziców: pierwsze ze strażakiem i ratownikiem medycznym, drugie z pedagogiem i lekarzem pogotowia. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w quizie klasowym i pokazie pierwszej pomocy. Sfinansowano zakup planszy dydaktycznych i zestawu do pozoracji ran. Wszystkie klasy prowadzonej przez stowarzyszenie szkoły podstawowej wyposażono w apteczki pierwszej pomocy.


Uczniowski Klub Sportowy ADVIT Łętownia dzięki realizacji projektu wzbogacił się o nowe boisko oraz salę audiowizualną. Przeprowadził również rozgrywki mini ligi piłkarskiej pod okiem licencjonowanego trenera piłki nożnej.


Realizacja programu Działaj Lokalnie nie byłaby możliwa bez zaangażowania mieszkańców naszego Powiatu. Działania Fundacji można wesprzeć m.in. przekazując na jej rzecz 1% podatku dochodowego. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę rocznego zeznania podatkowego KRS 0000328376.


Przekazując 1% podatku dochodowego naszej organizacji przekazujesz go tym samym ludziom i organizacjom z Twojego najbliższego otoczenia. Twoje pieniądze zostaną w miejscu, w którym żyjesz, z którego pochodzisz lub do którego czujesz sentyment.

 

Tekst: FFL w Leżajsku

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies