Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 284 504
 
 

Ogłoszenia

15-07-2015

INFORMACJA PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W LEŻAJSKU

DOPALACZE - problem, który ciągle się nasila i staje się coraz bardziej niebezpieczny.
   
W kwestii nowych substancji psychoaktywnych jakimi są dopalacze - „mieszanki trucizn”, niepokój budzi nie tylko rosnąca skala ich rozpowszechniania, ale przede wszystkim podejrzenie, że dzieci i młodzież wierzą sloganom promującym te substancje jako środki bezpieczne. Często także osoby dorosłe nie traktują dopalaczy jako substancji o narkotycznym działaniu.

 

Należy jednak pamiętać, że dopalacze podobnie jak narkotyki mają działanie psychostymulujące, ich zażywanie może spowodować utratę zdrowia, a nawet życia. Lista niepożądanych objawów jakie mogą wywoływać w organizmie człowieka jest bardzo długa. Jednak do najważniejszych skutków zażycia tych substancji należą m.in.: depresja, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy, niewydolność nerek, wątroby, zawał serca czy udar mózgu.  


Natomiast do objawów, które mogą świadczyć o zażyciu jakiegokolwiek narkotyku należą: stany lękowe, szczękościsk, nadmierna potliwość, nudności, wymioty, omamy słuchowe i wzrokowe, nagły wzrost ciśnienia tętniczego, atak paniki bądź agresji. W związku z licznymi zatruciami oraz dużym zainteresowaniem tematyką „dopalaczy”  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku zachęca do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronie internetowej psse.lezajsk.pl oraz na stronach opracowanych przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii:


www.dopalaczeinfo.pl  lub www.narkomania.gov.pl/portal

Reagujmy jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć dopalacze bądź inne substancje psychoaktywne.


Stanowczo mówmy - NIE DOPALACZOM !

 

ZOBACZ SPOT

 

ZOBACZ ULOTKĘ
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies