Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 826 080
 
 

Ogłoszenia

13-02-2018

Dzień Kobiet w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński mają zaszczyt zaprosić wszystkie Panie z terenu powiatu leżajskiego na obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na ten szczególny dzień, a więc 8 marca Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało wiele atrakcji.  Największą z nich, poza słodką niespodzianką będzie koncert bieszczadzkich zakapiorów, tj. zespołu MELISA BLUES BAND, w którego repertuarze znajduje się zarówno poezja śpiewana, jak i bieszczadzki blues.

 

Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało także autorską wystawę okolicznościową pt. „Kobiety Niepodległości”, podczas której zostaną zaprezentowane sylwetki wybitnych kobiet walczących o niepodległość.

 

Dzień Kobiet jest dniem uczczenia pamięci sufrażystek walczących o równouprawnienie. Początki obchodów tego święta związane są ze strajkami w Stanach Zjednoczonych. Podczas jednego z nich, w 1909 roku kobiety sprzeciwiające się uciskowi w firmie zostały zamknięte w fabryce, w której wybuchł pożar. Uroczystość ta ustanowiona została przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze, w celu utrwalenia idei równości, zaś data powiązana jest z rzymskimi obchodami Matronaliów, tj. święta macierzyństwa oraz płodności.

 

Serdecznie zapraszamy w dniu 8 marca o godz. 15:00 do Muzeum Ziemi Leżajskiej!

 

 

tekst: MZL

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies