Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 858 907
 
 

Ogłoszenia

19-12-2017

Aplikacja "Na Pomoc Podkarpacie"

Aplikacja pozwala dyspozytorowi medycznemu precyzyjnie namierzyć osobę wzywającą pomocy.  Dzięki niej ratownicy medyczni będą mogli znacznie szybciej dotrzeć do osoby poszkodowanej. Osoba doznająca wypadku np. drogowego bardzo często nie potrafi dokładnie zlokalizować miejsca zdarzenia, podobnie jak osoby wybierające się choćby w góry czy wyjazd poza miasto.

 

W sytuacji wypadku, urazu, nagłego zachorowania osoba zdenerwowana, potrzebująca pomocy bardzo często nie potrafi określić miejsca, w którym się znajduje lub nawet podaje błędną lokalizację. Dzięki aplikacji Na Pomoc dyspozytor może zlokalizować osobę potrzebującą pomocy z dokładnością do 1m w ciągu zaledwie kilku sekund. Także wszystkie dane wprowadzone do aplikacji, jak np. imię i nazwisko, nr telefonu, czy osoba jest niesprawna ruchowo lub niesłysząca automatycznie wypełniają się na kracie wyjazdowej.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play. Działa ona na telefonach z systemem android, a jedyne wymagania to włączony moduł GPS i transmisja danych. Po zainstalowaniu należy jednorazowo wprowadzić swoje dane do aplikacji.

Program jest niezwykle prosty w obsłudze, po jego uruchomieniu, gdy włączony jest GPS i transmisja danych, charakterystyczna pinezka znana z map Google powinna zaświecić się na zielono, po jej naciśnięciu program automatycznie łączy się z nr 999, a dyspozytor po kilku sekundach zna dane i dokładną lokalizację osoby wzywającej pomocy.

Zachęcamy wszystkich do zainstalowania aplikacji, jednocześnie mając nadzieje, że nigdy nie będzie potrzeba jej użycia.
Aplikacji używamy wyłącznie w stanie zagrożenia życia i zdrowia , a każde jej bezpodstawne użycie będzie karane.

 

Więcej informacji na www.wspr.pl/content/aplikacja-na-pomoc-podkarpacie

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, PW

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies