Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 861 796
 
 

Ogłoszenia

24-10-2017

Trzy nowoczesne defibrylatory trafiły do miejsc użyteczności publicznej w Nowej Sarzynie

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców urządzenia zostały zakupione przez lokalny samorząd oraz spółki CIECH Sarzyna S.A. i Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna.


Nasz samorząd inicjuje, ale także wpiera realizację wszelkich pomysłów, które mają chronić zdrowie i życie mieszkańców. Pragnę podziękować przedsiębiorstwom, które włączyły się w to przedsięwzięcie i od wielu lat kontynuują z nami współpracę przy ważnych społecznie projektach – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel. 


Defibrylatory AED umieszczono przy wejściach do Urzędu Miasta i Gminy, MOSiR-u  oraz przy głównej bramie spółki CIECH Sarzyna S.A., czyli w lokalizacjach licznie uczęszczanych i ogólnie dostępnych.  Na zakupie defibrylatorów akcja się nie kończy. Ważne jest, by mieszkańcy dowiedzieli, gdzie te urządzenia się znajdują oraz kiedy i jak ich skutecznie użyć. Dlatego w dniu 31 października 2017 r.  w ww. lokalizacjach odbędą się szkolenia, na których będzie można dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy z użyciem automatycznego defibrylatora.


Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) to urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych poprowadzi osobę udzielającą pomocy przez procedurę bezpiecznej defibrylacji serca w sytuacji zatrzymaniu krążenia u poszkodowanego.


Nagłe Zatrzymanie Krążenia to główna przyczyna śmierci w Europie. W Polsce rocznie umiera z tego powodu około 40 000 osób. Wykonanie defibrylacji w ciągu kilku pierwszych minut od wystąpienia NZK zwiększa szanse na przeżycie nawet o 75%.

 

 


 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies