Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 790 883
 
 

Kultura

28-03-2017

Wernisaż wystawy "Dobranocki mojej Babci i Mamy" w Muzeum Ziemi Leżajskiej

23 marca leżajskie Muzeum przyjęło pod swój dach wyjątkowych gości. Byli to bohaterowie słynnych dobranocek, m.in. Bolek i Lolek, Krecik, Wilk i Zając, Pingwin Pik-Pok oraz wielu innych. Tego dnia otwarto bowiem wystawę pt. „Dobranocki mojej Babci i Mamy” ze zbiorów Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.


Podczas wernisażu dyrektor Muzeum Dobranocek Katarzyna Lubas „ożywiła” postacie ze znanych bajek i przedstawiła je zebranym uczestnikom. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o historii dawnych dobranocek. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 „Promyczek” w Leżajsku przygotowały miłą niespodziankę w postaci programu artystycznego, na który składał się taniec, śpiew oraz recytacja. Na zakończenie dzieci odwiedził Reksio, który obdarował je upominkami i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.


Wystawa czynna będzie do 28 kwietnia i zapraszamy na nią zarówno dzieci, jak dorosłych. Na ekspozycji znajdują się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi, folie-kadry z filmów animowanych, szkice, dekoracje, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne. Wielbicieli zabawek zainteresują gry planszowe, losowe i zręcznościowe, karty, zabawki mechaniczne, komiksy, książki, czasopisma. Na kolekcjonerów filatelistycznych czeka kolekcja znaczków pocztowych z kadrami ze znanych bajek.


MZL

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies