Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 888 173
 
 

Kultura

08-03-2017

Koncert Karnawałowy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”

Działający przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” od ponad trzydziestu lat popularyzuje  kulturę ludową. Jedną z okazji do zaprezentowania szerszej publiczności swojego repertuaru są koncerty dla mieszkańców Leżajska i okolic, organizowane w okresie noworoczno-karnawałowym. Tegoroczny koncert odbył się 19 lutego na gościnnej scenie Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku. Oprócz „Ziemi Leżajskiej” wystąpili też zaproszeni goście: „Mała Ziemia Leżajska” i „Mały Złoty Potok”. Podobnie jak w ubiegłych latach, i tym razem publiczność dopisała, a wśród gości znaleźli się m.in. Starosta Leżajski Marek Śliż, Kustosz Klasztoru OO. Bernardynów o. Joachim Ciupa, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Wsparcia Edukacji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Jolanta Niedźwiedzka.

 

Program koncertu został podzielony na dwie części. W pierwszej, orkiestra „Ziemi Leżajskiej” wykonała popularne utwory folklorystyczne we współczesnych aranżacjach Tomasza Kyci. Złożyły się na nią: „To i hola”, „Nie chodź koło róży”, „Jechali furmani”, „Czerwone jabłuszko” i „Lipka”. W przerwie koncertu, uczniowie klas technikum żywienia i gospodarstwa domowego częstowali publiczność słodkimi wypiekami. Z kolei w  drugiej części, trzy grupy taneczne „Ziemi Leżajskiej” zaprezentowały: walca, białego mazura, krakowiaka, tańce lubelskie, tańce krośnieńskie i polkę warszawską w choreografii Rafała Dyrdy. Na scenie wystąpili też zaproszeni goście - „Mała Ziemia Leżajska” w układzie tańców przeworskich oraz „Mały Złoty Potok” z Jelnej, który zatańczył poloneza i wiązankę tańców rzeszowskich.

 

Pełna widownia, gorące oklaski dla młodych artystów udowadniają, że przedstawienie tradycyjnej muzyki w nowych autorskich aranżacjach i tańców ludowych w ciekawej choreografii, wzbudza zainteresowanie, warto więc organizować tego typu koncerty. Kolejny – już za niecały rok!

 

Autor: ZST

Fot. Dominik Materna

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies