Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 889 722
 
 

Kultura

09-02-2017

Wrzeciono 2017

Międzynarodowe Spotkania Poetów „Wrzeciono” organizowane w Nowej Sarzynie mają już ponad dwudziestoletnią tradycję. Początkowo formuła konkursu skupiona była na poezji ludowej i jej twórcach, jednak w późniejszym czasie wyszła poza początkowe założenia i dziś każdy - czy to początkujący, czy doświadczony poeta - może wziąć w nim udział. Niewątpliwego prestiżu dodaje tym poetyckim potyczkom fakt, że konkursowe utwory napływają z całego świata m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Litwy, Łotwy, Włoch, Francji, Francji, Grecji i Hiszpanii. Świadczy to również o tym, że poezja ma się dobrze i nie brakuje chętnych do parania się alchemią słowa. Tegoroczna edycja konkursu, odbywająca się pod patronatem honorowym Starosty Leżajskiego, również przyciągnęła szerokie grono twórców, a jej uroczyste podsumowanie odbyło się 28 stycznia w nowosarzyńskiej restauracji Agawa. Jury w składzie: Kazimierz Linda (przewodniczący), Ewa Dobrzycka, Roman Kostyra, Natalia Nowicka przyznało I miejsce Stanisławie Bylicy z Rzeszowa. Przyznano również siedem wyróżnień, siedem wyróżnień honorowych, a także Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Folklorystycznego „Majdaniarze”, które jest głównym organizatorem konkursu. Towarzyszący spotkaniu konkurs jednego wiersza wygrał Jacek Dąbek z Jeżowego. Nagrody zwycięzcom wręczyli starostowie „Wrzeciona”: Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Lucjan Czenczek, Krystyna Dudek z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Małgorzata Wojciechowska, dyrektor biura senator Janiny Sagatowskiej. W gali, poza laureatami, wzięli udział także członkowie Stowarzyszenia Ludowego „Sarzynioki”, klubu seniora w Nowej Sarzynie oraz kapel ludowych.

 

Laureaci „Wrzeciona” 2017

I miejsce – Stanisława Bylica z Rzeszowa

II miejsce – Agata Linek ze Stalowej Woli

III miejsce – Marta Męcińska ze Stalowej Woli

Wyróżnienia: Janusz Pyziński, Agnieszka Bulicz ze Stalowej Woli, Katarzyna Dąbek z Jeżowego, Andrzej Ziobrowski z Krakowa, Ewelina Łopuszańska z Rzeszowa, Anna Piliszewska z Wieliczki, Jacek Dąbek z Jeżowego.

Wyróżnienia honorowe: Andrzej Król z Wojnicza, Anna Kocór z Hermanowej, Marcin Ćmil z Athlone, Andrzej Moskal z Niska, Anna Sawicka z Grabownicy Starzeńskiej, Maria Markiewicz z Jarosławia, Aleksandra Banaś z Sarzyny.

Nagrody Specjalne Stowarzyszenia Folklorystycznego „Majdaniarze”: ks. Jan Warchał z Sarzyny, Jan Fimiarz z Wierzawic, Marlena Dziki z Koniaczowa.

 

 Informację zamieściła: Natalia Nowicka

 źródło informacji: sztafeta.pl

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies