Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 789 619
 
 

Kultura

08-12-2016

Rozśpiewany Mikołaj w Kuryłówce

Międzypowiatowy Festiwal Piosenki MIKOŁAJ 2016 to wydarzenie, na które co roku zaprasza Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Kuryłówce wraz ze współorganizatorem - Powiatem Leżajskim. To już XIX edycja przeglądu, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, otwierającego możliwości wykorzystania potencjału wokalnego, promocję talentów i zdobywania atrakcyjnych nagród.


Do muzycznej rywalizacji przygotowało się 44 uczestników, którzy 30 listopada przystąpili do eliminacji wstępnych.  Tuż po godzinie 15.00 w sali widowiskowej popłynęły pierwsze dźwięki piosenek, nie pomijając klasyki dziecięcej, a w dalszym ciągu prowadząc widzów aż po zakres współczesnego repertuaru dziecięco-młodzieżowego. Przesłuchania przebiegały w trzech kategoriach wiekowych: Szkół Podstawowych (0-III, IV-VI) i gimnazjum, a każdy wykonawca przedstawiał jeden utwór w języku polskim. Na scenie zaprezentowali się soliści z powiatu biłgorajskiego, leżajskiego, łańcuckiego, niżańskiego i rzeszowskiego, którzy utrzymali wysoki i wyrównany poziom artystyczny.  Dla jednych debiut, dla drugich wzbogacanie doświadczeń estradowych w duchu współzawodnictwa, ale przede wszystkim: tradycja i dobra zabawa. Po wspaniałych popisach wokalnych komisja wyłoniła 16 najlepszych artystów, którzy mogli rozpocząć zmagania o najwyższe miejsca w kolejnym etapie.


W niedzielne popołudnie 4 grudnia zaproszeni goście oraz licznie zgromadzona publiczność, bacznie śledziła fantastyczne występy, kibicując najlepszym w Koncercie Finałowym. W przerwach między odsłonami kolejnych kategorii i obrad jury wystąpił zespół wokalny Gminnego Ośrodka Kultury – Pięcionutka. W towarzystwie Mikołaja poprowadzono konkursy z nagrodami i prezentami dla widowni. Oceniając  zdolności wokalne, interpretację utworu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny, jury składające się z doświadczonych reprezentantów środowiska muzycznego, na czele z przewodniczącym Mateuszem Winiarskim, postanowiło wyłonić laureatów.


Najważniejszą nagrodę Grand Prix w tej edycji wywalczyła Michalina Grzybowska (MDK w Rzeszowie) z piosenką „Szabada”.
Klasyfikacja przyznanych miejsc:
Kategoria I (klasa 0 – III szkoły podstawowej):
miejsce I – Socha Aneta (GOK w Kuryłówce)
miejsce II – Jachimowicz Anna (GOK w Kuryłówce)
miejsce III – Kołpa Klaudia ( Przedszkole Gminne w Krzeszowie)
Kategoria II (klasa IV – VI szkoły podstawowej):
miejsce I –  Borek Wiktoria (GOK w Kuryłówce)
miejsce II – Żywko Martyna ( ZS w Harasiukach)
miejsce III – Podpora Daria (MDK w Biłgoraju)
Kategoria III (gimnazjum):
miejsce I – Stalec Maksymilian (MDK w Rzeszowie)
miejsce II – Koman Martyna (MDK w Biłgoraju)
miejsce III – Pietruna Agata ( ZS w Harasiukach)

Wyróżnienia:
Dziechciarz Aleksandra (GOK w Kuryłówce), Jakubiec Elena (MDK w Rzeszowie), Socha Dominika (GOK w Kuryłówce), Węglarz Patrycja ( ZS w Krzeszowie), Wnuk Tomasz (GOK w Kuryłówce), Zwolak Elżbieta (ZS w Hucie Krzeszowskiej). Nagrodę publiczności, którą już tradycyjnie była maskotka "Słonia strażaka" ufundowana przez Ochotniczą Straż Pożarną im. J. Szczęsnego w Kuryłówce zdobyła wyróżniona już Dominika Socha z piosenką „Kolorowy wiatr”. Dumą napawa, że Festiwal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, ponieważ na zaproszenie odpowiada coraz więcej młodych i zdolnych artystów, którzy z powodzeniem kontynuują swoją muzyczną przygodę.

 

Podczas Festiwalu wręczono również nagrodę zwycięzcy Gminnego Dyktanda Ortograficznego 2016, które odbyło się pod koniec listopada w siedzibie GOK-u. Dyktando zostało zorganizowane już po raz piąty przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kuryłówce. Tegoroczny Tytuł Mistrza Ortografii Gminy Kuryłówka zdobył Janusz Pęcak.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym wokaliści mogli otrzymać atrakcyjne nagrody (m.in. rower, tablety, słuchawki, głośniki bluetooth, power banki): Wójtowi Gminy Kuryłówka, Powiatowi Leżajskiemu, Przedsiębiorstwu drogowemu oddz. Kotowa Wola,  Bankowi Spółdzielczemu w Leżajsku, ZGK Sp. z o. o. w Kuryłówce, MOSiR w Leżajsku, OSP im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce, Pizzerii Słoneczna California, Centrum Ubezpieczeń w Leżajsku – Jadwiga Smycz, F.H.P.U. METEOR w Leżajsku. Dziękujemy również TVP Rzeszów za objęcie wydarzenia patronatem medialnym i umożliwienie promocji Festiwalu na antenie telewizji.

GOKKR
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies