Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 788 996
 
 

Kultura

08-12-2016

Finał akcji Polacy - Rodakom

W powyższą akcję zaangażowało się tysiące osób z całego powiatu, m.in. szkoły, firmy, harcerze, strzelcy, Młodzież Wszechpolska, którzy pomagali w zbiórce artykułów spożywczych, środków czystości, książek i zabawek, którymi chętnie dzielili się mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Dziś z Muzeum, które przez miesiąc było miejscem, w którym składowane i sortowane były dary, odjechały pełne samochody z prezentami, które trafią do najbardziej potrzebujących Polaków na Ukrainie.


Szlachetny cel akcji przyczynił się do zaangażowania ponad trzystu wolontariuszy, którzy poczuli, że pomoc dla Polaków na Kresach to ważna sprawa, a nawet obowiązek. Wolontariusze poprzez swoją obecność w punktach zbiórek zebrali ok. 8 ton żywności.


„To są przecież prezenty dla naszych dzieci, polskich dzieci, które są na Ukrainie i na Białorusi. Można powiedzieć, że w Muzeum bije dzisiaj serce dla tych dzieci” – mówi Jacek Kwieciński, Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej.


Wyniki akcji przeszły najśmielsze oczekiwania. Rok temu zebrano niecałe dwie tony żywności, tym razem niemal cztery razy tyle. Wielkie podziękowania należą się koordynatorowi akcji Marianowi Matkowskiemu, który przez ponad miesiąc organizował miejsca zbiórki, a także wspólnie z wolontariuszami zbierał i segregował dary.

 

MZL


Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=oPJQNvpvTcA

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies