Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 858 912
 
 

Kultura

08-12-2016

PSSE w Leżajsku włączyła się w kampanię Światowego Dnia Walki z AIDS

1 grudnia, jak co roku, obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. W związku z tym Państwowa Inspekcja Sanitarna podejmowała wiele inicjatyw mających na celu zwiększenie wiedzy ogółu społeczeństwa na temat wirusa HIV i choroby AIDS,  jak również promowanie wykonywania w punktach konsultacyjno-diagnostycznych testów, które są anonimowe, bezpłatne oraz połączone z poradnictwem okołotestowym.


Ponadto Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Komendą Powiatową Policji w Leżajsku zorganizował konkurs wiedzy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem: „Żyję bez ryzyka”. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi ludzi młodych na ciągle istniejący problem, jakim jest rozprzestrzenianie się wirusa HIV w Polsce i na świecie, a także propagowanie w ich środowisku bezpiecznych zachowań. 


Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, którzy mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru składający się z zestawu 30 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i całej uroczystości wręczenia nagród czuwała komisja konkursowa, w składzie: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku lek. med. Leszek Solarz, Starosta Leżajski Marek Śliż oraz asp. sztab. Jan Kucło z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.


Jury przyznała następujące nagrody:
I miejsce – Sylwia Szwed z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku
II miejsce – Eliasz Urban z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Nowej Sarzynie
III miejsce – Paweł Puzio z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku
Główne nagrody i upominki dla wyróżnionych uczestników ufundował Starosta Leżajski i Zarząd Powiatu Leżajskiego.

Podsumowując wyniki, można stwierdzić, że poziom wiedzy uczniów kształtował się na wysokim poziomie. Wyrażamy przekonanie, że podejmowane przez nas działania edukacyjne znajdują odzwierciedlenie w życiu codziennym młodzieży oraz pomagają im podejmować bezpieczne i przemyślane decyzje w zakresie dbania o zdrowie własne i swoich bliskich.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku dziękuje Staroście Leżajskiemu, nauczycielom oraz zaproszonym gościom za udział, zaangażowanie i pomoc w wyżej wymienionym przedsięwzięciu.

 

Angelina Podkasany

OZiPZ PSSE w Leżajsku
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies